Beslenme

Sağlıklı Balın Faydaları

Diyetinizdeki bal arılarının sunduğu faydalarla doğrudan veya dolaylı olarak bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz?Son zamanlarda çevre gruplarının bir koalisyonu ile birlikte arıcılar, böcek ilacıyla mücadele etmek için bu böcek ilacının mısır gibi çiçekli ürünler üzerinde kullanılmasını istedi.Arıların yaptığı bal, bize besin içeriğiyle ilişkili çeşitli sağlık yararları sunan sağlıklı ve doğal bir tatlandırıcı sağlar. Ortak tatlandırıcılarda bulunan kimyasallar ve ek besin değeri olmadan, bal birçok sağlık ve kilo kaybı uzmanı için tercih edilen bir tatlandırıcı şeklidir. Organik bal alımınızla tarımı destekleyin, gerçek bal arılarından yapılmaktadır!

Karbonhidrat: Şekerle dolu olmasına rağmen, balın şeker içeriği öncelikle fruktoz ve glikozdan oluşur ve bu da onu egzersiz öncesi en etkili karbonhidrat atıştırmalıklarından biri haline getirir.

Vitaminler ve mineral:. Ham, organik bal, B6 vitamini, tiamin, niasin, riboflavin ve pantotenik asit gibi temel besin maddelerini içerir. Bu önemli vitaminler sağlıklı bir metabolizma için gereklidir. Balın mineral içeriği de etkileyicidir. Bal yaygın olarak bol miktarda kalsiyum, bakır, demir, magnezyum, manganez, fosfor, potasyum, sodyum ve çinko içerir.

Antioksidan: Erken yaşlanmaya neden olabilecek serbest radikal hasarıyla savaşmaya yardımcı olan bir bağışıklık güçlendirici, bal, diğer herhangi bir tatlandırıcıdan çok daha iyidir. Bal, polifenol antioksidanlar (yeşil çayda bulunanlara benzer) ve sadece pinokembrin adı verilen balda bulunan eşsiz bir antioksidan içerir. Antioksidanlar vücutta sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemek, yaygın enfeksiyonları ve hastalıkları önlemek ve ince çizgilere ve kırışıklıklara neden olabilecek hücresel hasarı önlemek için çalışırlar.

Bal Hakkında Gerçekler:

  • Bal midede fermente olmaz, bu nedenle herhangi bir bakteriyel enfeksiyon tehdidi oluşturmaz.
  • Bal, monosakkaritler adı verilen en basit şeker formunu içerir. Sükrozun neden olabileceği tahrişe neden olmadan ince bağırsaktan kan dolaşımına geçer.
  • Bal, mükemmel fruktoz / glikoz oranı nedeniyle vücut yağını yakmak için ideal bir yakıttır.
  • Bal, sadece balda bulunan pinokembrin adı verilen bir antioksidan içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here