Beslenme

Dengeli Beslenmeye Başlamak İçin Bu Basit Yollarla Yeni Sağlıklı Yaşam Biçiminize Girin

Diyet düşüncesi sizi korkutuyor mu? Bu sorunun cevabı genellikle yankılanan “EVET!” Dürüst olmak gerekirse, birçok insan bunu basitçe erteledi çünkü nereden başlayacağından emin değiller sizde değilsiniz.Neyse ki, biz kolaylaştırıyoruz: daha dengeli bir diyet yemeye başlamak için bu basit yolları kucaklayın. Kilo verme sürecini sorunsuz bir şekilde rahatlatabilir ve nihayetinde istediğiniz sonuçları almaya başlayabilirsiniz!

Yeni başlayanlar için, tam olarak ne olduğunu bir dengeli beslenme nedir ? Basitçe söylemek gerekirse, dengeli bir diyet vücudunuza her gün ihtiyaç duyduğu uygun miktarda protein, yağ, karbonhidrat, lif, vitamin ve mineral sağlar. Doğru yiyecekleri yemek, yaşam kalitenizi artıracak, enerji seviyenizi artıracak ve optimum miktarda kilo vermenize izin verecektir!

Daha Dengeli Beslenmeye Başlamanın Basit Yolları
Daha dengeli bir diyet yemeye başlamanın bu basit yolları her gün biraz çaba gerektirir. Sağlıklı bir seçim yaptığınızda, başka bir seçim yapmak daha kolay hale gelir.Her gün geçtikçe, bu yeni seçimlerin vücudunuzu dönüştürecek ve bir ömür boyu sürecek sağlıklı alışkanlıklara dönüştüğünü fark edeceksiniz!

Kalori Yerine Besinlere Odaklanarak Başlayın

Kaloriden ziyade besin maddelerine odaklanarak başlamak, hangi yiyecekleri gerçekten yemeniz gerektiğini öğrenmenize yardımcı olabilir.Sadece kalorilere odaklanacak olsaydınız, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu hayati makro ve mikro besinleri kaçırabilirsiniz. Bu nedenle Beslenme Etiketlerinin Nasıl Çözüleceğini öğrenmek harika bir fikirdir.

Besin maddelerini kalorilerin önüne koymanın bir örneği patates cipsi ile yoğurtunu karşılaştırmak olabilir.100 kalori patates cipsi yerseniz, 100 kalori yoğurtdan alabileceğiniz protein ve vitaminleri kaçırırsınız.Tüm kaloriler eşit değildir!

Bu kalori saymanın önemli olmadığı anlamına gelmez.Basitçe, yeme alışkanlıklarınızı ilk kez değiştirmeye çalıştığınızda, besin açısından yoğun gıdalara odaklanmanın en iyisi olduğunu öneriyoruz.Yemek için en iyi yiyeceklerin farkında olduktan sonra, vücudunuzun günde kaç kalori gerektirdiğini anlayabilir ve hedeflerinize ulaşmak için öğrendiklerinizi kullanabilirsiniz!

Yediklerinizi bölün

Ne yiyeceğinizi öğrendikten sonra, yediklerinizi porsiyon kontrolüne odaklanın.Bu, ufkunuzu biraz genişletebileceğiniz ve ara sıra tedavinin tadını çıkarabileceğiniz anlamına gelir! Porsiyon boyutlarına dikkat etmek, doğru miktarda kalori yemeye doğru doğru bir adımdır.

Önceden yemek hazırlamak

Yemek hazırlamanın önemini yeterince vurgulayamayız! Önceden yemek hazırlamak, her zaman elinizin altında sağlıklı seçeneklere sahip olacağınız anlamına gelir ve diyetinizden asla uzaklaşmamanızı sağlar. Biraz planlama uzun bir yol kat edebilir!

Damak tadınıza Uygun Sağlıklı Yemek Tarifleri Bulun

En sevdiğiniz yemeklerin sağlıklı versiyonları, hiçbir suçluluk hissetmeden yapın!

Sağlıklı Seçenekler için Şekerli, Gazlı İçecekler

Ara sıra kaçamak mükemmel kabul edilebilir olsa da, her gün soda içmek değildir. Bir an için ilk noktaya bakalım: kalori üzerindeki besinler soda hiçbir besin değeri sunmaz; şekerden başka bir şey değildir!

Ancak içeriğindekiği mineralli besin değeri beslenmenize katkıda bulunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here