Beslenme

İdeal Kilonuza Ulaşmak için 6 Yapılacaklar ve Yapılmayacaklar

Birkaç kilo fazla olduğumu düşünüyorsun? Belki de yanılmıyorsun? Fazla kilolu olmak ciddi bir sağlık sorunu olabilir.Aşırı kilo, diyabet, kalp hastalığı ve kanser gibi bazı hastalık riskini artırır ve çocuklarınıza ayak uydurmak veya arkadaşlarınızla ve ailenizle aktif kalmak dahil olmak üzere aktif bir yaşam sürmenizi önler. Peki ideal kilonuza nasıl ulaşırsınız ve ideal kiloda nasıl kalırsınız? İdeal Kilonuza Ulaşmak için Yapacağımız ve Yapılmayacaklar başlıklı makalemizi okumaya devam edin

Kilonu öğren:Şu anki kilon nedir? Ne olmalı ? Çoğu kadın için, ölçek kilo almak kolaydır. Bunun gibi bir hesap makinesi kullanarak BMI (vücut kitle indeksi) değerini tahmin etmek için mevcut kilonuzu kullanın.BMI’nizi bilmek ve boyunuz için sağlıklı bir BMI belirlemek, kilo verme hedefleri belirlemenize yardımcı olabilir. BMI’ye ek olarak, bel bedeninizi bilin. Sağlıklı bir kadının tipik olarak beden ölçüleri bellidir.

Kalori saymayı unutmayın.Kilo kaybı için günde yaklaşık 500 kalori azaltmayı deneyin. Kalori sayımlarını ve diğer beslenme bilgilerine bakın, böylece ne yediğinizi takip edebilirsiniz. İhtiyacınız Olan Kalori miktarını hesaplamanın 2 yolu ile daha fazla kalori hesaplamayı öğrenin.

Egzersiz yapın.Etrafta boş dolaşmak yok.İdeal kilonuza ulaşmaya ve onu korumaya yardımcı olmak için egzersiz yapmanız gerekir.

Sağlıklı beslenin: Kilonuzu korumak için belirli yiceklerden uzak durun.Hangi yiceklerden uzak durcağınızı biliyorsunuz.

Hareket et, hareket et, hareket et. Vücudumuz hareket etmek yararmaktadır, ancak bizi sık sık bilgisayarlarımıza bağlayan yoğun yaşam tarzımız bunu yapmayı daha zor hale getiriyor. Ancak aktif olmayı taahhüt ederek ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Düzenli egzersizle birlikte, mümkün olduğunca hareket edin. Telefondayken evin etrafında dolaşın veya mağaza girişlerinden uzakta park edin.

Kendini aç bırakma: İdeal kilonuza ulaşmaya çalışmak, vücudunuzun çalışması gereken protein, besin maddeleri ve yağlardan (evet, yağlar!) Açlık çekmesi anlamına gelmez. Çok az yemek metabolizmayı yavaşlatır ve vücudun yağ tutmasına neden olur. Ve açlık sizi çok kötü bir ruh haline sokacaktır. Kadınlar, doktor gözetiminde olmadan günde 1200 kaloriden daha az yememelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here