Sağlık, Zayıflama

Protein ile Gücünüzü Artırın ve Yağları eritin !

Vücudunuz proteinleri sindirerek karbonhidratlardan veya yağdan daha fazla kalori yaktığını biliyor muydu? Protein açlığınızı da tatmin eder, bu nedenle protein açısından zengin bir yemek yedikten sonra daha uzun süre tok hissedersiniz. Protein ayrıca kas inşa etmenize ve korumanıza yardımcı olur! Egzersizinizi en üst düzeye çıkarmak için yapmanız gereken tek şey, egzersizinizin protein alımınızı ne zaman alıcağınızı bilmektir.

Protein gücü artırır yağları eritir

Protein gücünüzü büyük ölçüde artırabilir. Tavuk, yumurta, süzme peynir ve fındık gibi gıdalarda yüksek miktarda protein bulunabilir. Peynir altı suyu proteini süt ve peynirde de bulunabilir. Peynir altı suyu proteini inek sütünün yaklaşık %20’sini oluşturur.

Protein sıkılaştırmaya ve yağ yakmaya yardımcı olur

Yağ yakmak ve sıkı bir vücut elde etmek için uzmanlar, vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık 1/2 gram ila 1 gram protein tüketmeniz gerektiğini söylüyor.Örneğin, 140 kiloluk bir kadın, yağ yakmak için günde yaklaşık 70 ila 140 gram protein alımı gerekiyordur. Her türlü kardiyo kalori yakar.30 dakika boyunca hızlı bir yürüyüş yapmak yaklaşık 300 kalori yakar. Minimum hedefiniz otuz dakika kardiyo olmalıdır. Sabahları egzersiz yapmayı deneyin, bu da gün boyunca metabolik hızınızı artırmaya yardımcı olur, bu nedenle sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarır. Kasları korumak ve geliştirmek, güç yoga veya ağırlık kaldırma mükemmel egzersizlerdir.

Doğru zamanda alınan protein, antrenmanları en üst düzeye çıkarabilir. Gününüze yumurta gibi proteinlerle başlayın.Uyandığınızda vücudunuz katabolik bir durumdadır ve bu nedenle enerji için kas dokusunu parçalama riskiniz vardır. Hızlı bir protein artışı, yağ yakmak için metabolizmanızı değiştirmenize yardımcı olur.Peynir altı suyu proteini sabah için harika bir proteindir.Çoğu insan antrenmandan hemen sonra protein tüketmenin en önemli zamanı olduğu konusunda hemfikirdir. Araştırmalar, antrenmanınız için maksimum 30 dakika içinde proteinin tüketilmesi gerektiğini göstermiştir. Protein almanın en iyi yolu doğal bir sallama ve peynir altı suyu protein tozu eklemektir. Ayrıca, yatmadan önce protein vücudunuzun bir sonraki egzersiz gününüzden ve protein alımınızdan önce iyileşmesi ve yeniden inşası için zaman verir.

Protein kas yapmanın, vücudunuzu sıkılaştırmanın ve enerjiyi artırmanın mükemmel bir yoludur. Vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık 1 gram protein almayı deneyin ve protein potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için şeker ve boş karbonhidratları kesmeyi deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here