Diğer Kategori

Rahat ve Stresden Uzak Tutmak İçin yogayla yapmanız gerekenler

Stresli yaşam artıyor. İster siyasi iklim, sağlık hizmetleri, meslekler veya iklim değişikliği olsun, Ülkemizde stres seviyeleri artmaktadır. Daha önemli sorunları değiştiremez veya kontrol edemezsiniz, ancak kendinize odaklanarak ve stres seviyelerini ayarlamayı öğrenerek sağlığınızı iyileştirebilirsiniz, bu da yaşam hakkında daha aktif ve olumlu bir görünüme yol açabilir. Gün içinde durmak için zaman ayırmak stressiz bir yaşam için çok önemlidir ve sizi rahat ve stressiz tutmak için yoga ve esneme rutinini seçtik.

İş yoğunluğu streslidir. Son teslim tarihleri, sinir bozucu iş arkadaşları ve dış sorumluluklar sağlığınız üzerinde oldukça olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Çoğu zaman bu, hayatınızın diğer alanlarının etkilenmesine neden olur. Zaman zaman yavaşlamak için zaman ayırmanız zorunludur. Kendinize her saat ara verin ve kendinizle yeniden bağlantı kurun.

Aşağıda stres yönetimi için en sevdiğimiz esneme ve yoga rutini bulunmaktadır. İster sabah başlayın, ister gün ortası bir mola verin ya da gününüzü bu rutinlerle bitirin, günde en az bir seans yapın. Yoga rutinlerimizi geliştirmede yeniyseniz, kendinizi hızlandırın ve vücudunuza uyum sağlaması için zaman tanıyın.

Bu esnemeler için yoga matına ihtiyacınız olacak.Bir yoga matına sahip olmak pratik ve odaklanmaya yardımcı olur.Yoga matı açıldığında, kendinize hitap etmenin zamanı geldiğini anlayacaksınız.

Esnek olmak sadece daha güçlü koşmak veya egzersiz yapmak için değildir. Esnek olmak, kaslarınızın daha rahat ve hayatla daha rahat başa çıkabileceğiniz anlamına gelir. Stres için bu esnemeler, gün boyunca ilerlerken sizi rahatlatmak için her kas grubuna kapsamaktadır.

Yoga esnemektedir. Farklı ve benzersiz duruşlar vücudunuzla bağlantı kurmanın yeni yollarını açar. Bu yoga pozu, stresi ortadan kaldırmam gerektiğinde gün sonu dekompresyonu için kullanacağım şeyler. Nefesinize odaklanın ve hareketlerin içinden akın.

Uzun bir günün ve o kadar da iyi olmayan bir gecenin ardından, gününüzü daha iyi hale getirmek için biraz sabah enerjisine ihtiyacınız vardır. Bazen sekiz saatlik uyku alırsınız ve bu yeterli değildir.Bu esneme, güne geçmenize ve gösterilmeye başlayan herhangi bir sabah stresi ile savaşmanıza yardımcı olacaktır. Güne nasıl başlayacağınız, sabah belirler.

Yoga konusunda yeni misiniz ve sizin için çok fazla olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Bu acemi yoga rutini, yoganın temel bileşenlerini karıştıran yedi poz sağlar. Mevcut en iyi stres giderme seçeneklerini elde etmek için rahatlayacak, dengeniz üzerinde çalışacak ve nefesinize odaklanacaksınız.

Yeniden odaklanmanıza yardımcı olacak daha fazla yoga! Bu beş poz, nefesinize odaklanmak dışında sizin için çok az çaba gerektirir veya hiç çaba gerektirmez.Tüm yoga pozları denge gerektirmez. Bu beş poz size rahatlama ve dinlenmek ve stres atmak için yavaşlama sunar. Bugün yapabilirsiniz.

Evden çalışırken kimin öğle yemeği molasına ihtiyacı var? Bunun yerine, gün boyu stres gidermek için bu 42 dakikalık yoga sınıfını deneyin. Akıllı bir TV’niz varsa, bunu televizyonunuzda Youtube’da bile izleyebilirsiniz. Biraz yer açın, yoga matınızı açın ve yönlendirmeli akış yolculuğunun tadını çıkarın.

Masanızda uzun saatler boyunca oturmak hem zihinsel hem de fiziksel olarak yormaktadır. Bahsetmemek gerekirse, yerleşik bir yaşam tarzı depresyona yol açabilir.Evde veya ofista masa başı çalışıyorsanız boyun ağrıları ile baş etmek zor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here