Yoga

Meditasyona Başlamak İçin 7 Neden

Meditasyon sadece yogiler için değildir. Son yıllarda popülerlik kazanan ve iyi bir nedenden ötürü bir uygulamadır. Her gün sadece beş ila on dakika meditasyon yapmak çok büyük fiziksel ve zihinsel sağlık yararlarına sahip olabilir. Yararları elde etmek istiyorsanız, her gün beş dakika ayırın, sessiz bir yerde oturun ve nefeslerinize odaklanın. Solunumlarınızı ve nefeslerinizi fark edin. Hala böyle basit bir faaliyetin bu kadar önemli sonuçlara sahip olabileceğine ikna olmadınız mı?

İşte Meditasyona Başlamak için 7 Neden.

 1. Odak ve konsantrasyonu geliştirin
  Ne kadar sık ​​meditasyon yaparsanız, zihniniz o kadar iyileşir. Odaklandıpınızda nefesinize daha uzun ve daha uzun süreler boyunca tutabileceksiniz. Bu odaklama meditasyonunuzun ötesine uzanır; işte, okuduğunuz kitapta veya diğer günlük görevlerinizde daha uzun süre odaklanabileceksiniz.
 2. Daha üretken olun
 3. Sabah meditasyon yapan insanlar gün boyunca daha üretken olurlar. Nefesinize odaklanmak için birkaç dakika harcamak dikkat dağınıklığınızı ortadan kaldırır, bu da özenle çalışmanıza izin verir.
 4. Stres ve kaygıyı yönetmek
  Meditasyon harika bir stres gidericidir. Stres ve anksiyeteye hızlı, sığ nefes eşlik edebilir ve meditasyon, stresinize neden olan bazı düşünceleri ortadan kaldırırken nefesinizi yavaşlatmanıza ve derinleştirmenize yardımcı olur.
 5. Kendinize karşı nazik olmayı öğrenin
  Meditasyon, öz-farkındalığı geliştirir ve öz-farkında ve dikkatli olduğunuzda, kontrolünüz dışındaki şeyler için kendinize karşı zor olma olasılığınız daha düşüktür. Zihninizle, duygularınızla ve düşüncelerinizle daha uyumlu olmayı öğreneceksiniz ve kendinize hak ettiğiniz sevgi ve nezaketi vermeye başlayacaksınız.
 6. kilo kaybı
  Stres kilo almaya bağlıdır ve meditasyon stresi azaltmaya yardımcı olduğundan, kilo vermeye çalışıyorsanız günlük meditasyon iyi bir fikirdir. Meditasyon odak ve farkındalığınızı geliştirdiğinden, kararlarınızın farkında olmanıza ve hedeflerinizi desteklemek için kararlar almaya odaklanmanıza da yardımcı olabilir.
 7. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir
  Çalışmalar meditasyonun antikorları arttırdığını ve beynin bağışıklık sistemine komuta eden kısımlarını uyardığını göstermiştir.
 8. Daha derin ve daha uzun uyku
  Meditasyon, uykunuzun kalitesini artırmanın harika bir yoludur. Vücudunuzu gevşetmenize ve sizi uyanık tutan düşünceleri temizlemenize yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here