Beslenme

Egzersiz Yapmadan Kilo Nasıl Verilir

Spor salonunun programınıza uymadığı günler (ve hatta haftalar) olacaktır. Bu daha sağlıklı bir yaşam tarzı için çalışmayı bırakmak için geçerli bir bahane midir? Tabii ki değil! Egzersizin kilo vermenin harika bir yolu olduğunu bilmelisiniz, ancak kesinlikle tek yöntem bu değildir. Spor salonu ile ilgisi olmayan kilo vermenin başka yolları da vardır. Egzersiz yapmadan kilo vermeyi öğrenmek ister misiniz? Aşağıdaki ipuçlarına göz atın!

Egzersiz Yapmadan Kilo Nasıl Verilir?


Sağlıklı bir yaşam tarzının büyük bir kısmı, yeme alışkanlıklarınızla ve spor salonu zamanı ile ilgisi olmayan her şeye sahiptir. Yeme alışkanlıklarınızı azaltabilirseniz, gözle görülür miktarda kilo verebilirsiniz.

Doğru Diyet Her Şeyi Değiştirir

Mutfağınızdaki Sağlıksız Gıdalardan Kurtulun.Mutfağınızdaki abur cuburu sürekli yerseniz, sağlıklı bir yemek planına sadık kalmak kolay olmayacaktır. Kendinize bir iyilik yapın ve abur cubur mutfağınızdan hemen çıkarın.

Yemeğinizi evde yapın:Bir restoranda alacağınız çoğu öğünde gereksiz sodyum, şeker, yağ ve daha fazlası bulunur. Yemeklerinizi ve atıştırmalıklarınızı evde hazırlamak tam olarak kaç kalori tükettiğinizi bilmenizi sağlar. Gerçekten kilo vermek istiyorsanız, yemek hazırlama anahtarıdır!

Porsiyon Kontrolü:Dikkatli değilseniz aşırı yeme yapmak gülünç kolaydır. Çoğu zaman, uygun bir porsiyon boyutunun gerçekte ne olduğunu abartmak eğilimindeyiz. Bu, kalorilerin inanılmaz derecede hızlı birikmesine neden olarak kilo alımına neden olabilir.

Daha Fazla Protein ve Lif Yiyin: Bu iki bileşene öncelik vermek yağ yakımını artırabilir, iyileşmeyi hızlandırabilir ve daha uzun süre daha tok kalmanıza yardımcı olabilir! Her öğünde yağsız protein ve sağlıklı bir beslenme yaptığınıza emin olun.

Yemek yerken zaman ayırın:Bu bir yarış değil.Oturun, yemeğinize odaklanın ve normalde olduğundan daha uzun çiğneyin.Uygun şekilde çiğnemek, mümkün olduğunca çok besin almanızı sağlar! Her öğünü TV’nize, bilgisayarınıza veya telefon ekranınıza bakmadan yiyin. Yemeğinize odaklanmak, gitmeden akılsızca yemeye devam etmek yerine kendinizi tam olarak ne zaman hissettiğinizi fark etmenize yardımcı olur ve daha az kalori tüketirsiniz

Daha Fazla Su İçmek:Sulu kalmak sağlığınız için harika! Yeterli su içerek tercihen günde 64 ons(8 bardak) veya daha fazla metabolizmanızı artıracak, sindirimi artıracak ve enerjik ve odaklanmış kalabilirsiniz! İster inanın ister inanmayın, yeterince su içmek vücudunuzun su tutmasını önler, böylece daha ince hissetmenize yardımcı olur!

Diyet ve egzersizin yanı sıra, kilo verme başarısı yolunda kendinizi korumak için kullanabileceğiniz birkaç yaşam tarzı değişikliği ve fikir vardır.

Yaşam Tarzı Alışkanlıkları
Biraz “kendinize zaman” alın.Hayat meşgul olduğunda, spor salonuna gitmek için zaman bulamadığınız noktaya kadar, rahatlamak için nasıl zaman bulmanız gerekiyor? Aslında düşündüğünüzden çok daha kolay. Günde sadece 10 ila 15 dakika ayırmak, stres ve karın yağı doğrudan ilişkili olduğundan büyük bir fark yaratabilir. Sıkıştırmak için her gün birkaç dakika bulabilirseniz, hatta hiçbir şey yapmayın ve rahatlayın sağlıklı seçimler yapmayı ve yolunuza devam etmeyi daha kolay bulacaksınız! Tabii ki, sadece birkaç dakika egzersiz yapmak da stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Daha Fazla Uyuyun: İyi dinlenmeniz, en sağlıklı seçimleri mümkün kılmanın başka bir yoludur.Uyku eksikliği genellikle tatlı ve tuzlu atıştırmalıklar için istekte bulunur ve bu da kilo kaybını olumsuz yönde etkileyebilir. Daha fazla uyuyamazsanız, en azından aldığınız geri kalanın kalitesini artırmayı deneyebilirsiniz.

Egzersiz yapmadan kilo vermenin birkaç yolu vardır.Gerçek yiyecekler yiyin, sağlıklı seçimler yapın ve zamanı buldukça egzersiz yapın.Egzersiz yapmak istiyorsanız, zamanınız kısıtlı olsa bile evde egzersiz yapabilrsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here