Hamilelik

Muhteşem Hamilelik Masajına 8 Adım

Kabul edelim. Hamilelik vücutta kaba olabilir. Prenatal masajlar olarak da bilinen hamilelik masajları, hamileliğin bazı rahatsızlıklarına yardımcı olabilir ve annenin olması için birçok seviyede faydalı olabilir. Yerel masaj salonunuza gitmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var. İlk olarak, bir masajın sizin için güvenli olduğundan emin olmak için doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun. Yeşil ışığı alırsanız, muhteşem bir Hamilelik Masajı almanızı sağlamak için 8 Adım:

RAHATLIK İÇİN:

  • Rahat olmak

Masajınız için geldiğinizde, olabildiğince rahat başlayarak başlayın.Birçok masaj tarzı vardır, ancak doğum öncesi masajı oldukça spesifiktir. Önemli olan, masaya tamamen rahat bir şekilde oturduğunuzdan emin olmaktır. Bunun için terapistinizde bol miktarda yastık bulunmalıdır.Aslında, doğum öncesi masaj konusunda uzmanlaşmış herhangi bir terapiste büyük olasılıkla bu tür vücut çalışmaları için tasarlanmış özel yastıklar olacaktır. Daha fazla yastık istemekten asla korkmayın. Konfor birçok nedenden dolayı önemlidir.

  • Masaj


Masanıza Göz Atın Karnınızın asılmasına izin vermek için ortada kesilmiş bir masaj masası kullanan bazı terapistler vardır. Bunların güvenliği büyük ölçüde incelenmemiş olsa da, genellikle kullanılabilir. Eğer hoşunuza gitmeyen bir masaj masası ise yapmayın.

  • Her Şeyi Çıkarın


Tüm giysileri, hatta çamaşırları çıkarırsanız, terapistinizin size uygun bir masaj vermesi çok daha kolay olacaktır. Ancak bundan rahatsızsanız, terapistin sizinle konuşmasına izin vermeyin. Sizin için en rahat olanı yapın.

GÜVENLİK İÇİN:

Sizin ve bebeğinizin olabildiğince güvenli olduğundan emin olmak için, bir masaj terapistini ziyaret etmeden önce daima doktorunuzla konuşun.

  • Terapistinizle Konuşun


Birçok kadın, bir masaj terapistinin kendileri hakkında fiziksel olarak bir şey bilme hakkına sahip olduğunu düşünmez, ancak hiçbir şey gerçeklerden başka bir şey olamaz. Tıbbi sorunlarınızı terapistinizle paylaşmazsanız, size ve /veya bebeğinize gerçek zarar verebilirsiniz. Tıbbi problemleri terapistinizle paylaşmanın önemini asla küçümsemeyin. Onları yalnızca bir kez görseniz bile, onlara her şeyi anlatın.

  • Güvenli Bir Şekilde Hareket Edin


Masaya binip inmenin güvenli bir yolu olduğundan emin olun. Yapmak istediğiniz son şey masadan kaymak veya düşmektir.

  • Yağlar ve Losyonlar


Birçok kadın için, hamile olduklarında koku duyuları önemli ölçüde artar. Bu sizin gibi geliyorsa, terapistin kullanması için kendi vücut yağınızı almaktan korkmayın. Ancak, kendi losyonunuzu getirmekten uzak durmaya çalışın. Masaj losyonları ekstra “kayma” için özel olarak formüle edilmiştir.

  • Bilgi Güçtür


Terapistin prenatal masaj eğitimini nereden aldığını önceden sormaktan asla korkmayın. Bulduğunuzda, bakın. Terapistinizi eğiten kuruluşun itibarlı olduğundan emin olun. Çoğu durumda, herhangi bir terapist, bu özel eğitime sahip olsun ya da olmasın doğum öncesi masaj yapabilir.Ek eğitim gerekmez. Kendi araştırmanızı yapmak size kalmış!

  • Yüksek Riskli Gebelikler


Herhangi bir şekilde yüksek riskli bir hamileyseniz, tamamen masaj yapmaktan kaçının.

Her şeyden önce, çevrede rahat olduğunuzdan ve terapistinize güvenebileceğinizi düşündüğünüzden emin olun. Küçük bir gerçek kontrolü ile birlikte, kalifiye bir profesyonel ile rahatlatıcı bir masajın keyfini çıkarabilmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here