Beslenme

Kahvaltı Yapmanız İçin 5 Neden

Birkaç kaloriyi silmenizve kahvaltıyı atlıyor olun ya da yemek için çok meşgul olduğunuzu düşünüyorsanız, gerçek şu ki kendinizi günün yemeklerinden mahrum bırakıyorsunuz. Sağlıklı bir kahvaltıyı günlük rutinin tartışması edilemez bir parçası yapmak için en iyi nedenler:

  1. Daha zayıf olacaksınız:Çalışmalar sürekli olarak, kahvaltı yiyen insanların atlayanlardan daha az ağır olduklarını göstermektedir. Neden? Yüksek lifli, yüksek proteinli bir kahvaltı daha dolgun hissetmenize yardımcı olur, bu da öğle yemeğinde sağlıksız bir atıştırmalık veya aşırı yemek yemiceğiniz anlamına gelir.
  1. Daha enerjik hissedeceksiniz:Sağlıklı bir sabah yemeği, vücudu gün boyunca hızlı bir şekilde doyurur ve hareket etmesi için gereken enerjiyi verir.
  2. Temel besinleri alırsınız:Geleneksel kahvaltı malzemeleri, öğle veya akşam yemeğinde tüketemeyeceğimiz birçok besin sağlar. Örneğin, Nar Muz Zencefil yoğurt (probiyotik) ve muz (iyi kas fonksiyonu için potasyum yüklü) yeriz.
  3. Bağışıklık sisteminizi güçlendireceksiniz:Sabah kahvaltısına nar eklemek gibi kahvaltılık gıdalarda bulunan antioksidanlar, vücuda zarar veren ve kanser gibi hastalıklara neden olan dolandırıcı hücreler olan serbest radikallerle savaşır.
  4. Kalbinizi koruyacaksınız:Yapılan araştırmalarda 4 dakika bir kadın kalp krizi geçirme riski taşımaktadır. Kahvaltı, kalp sağlığını korumak için önemli bir araçtır. Çalışmalar, kahvaltı yiyen kişilerin, atlayanlardan daha az yağ ve kolesterol tüketme eğiliminde olduğunu göstermektedir. Yulaf ezmesi, kalp sağlığı için en iyi gıdalardan biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here