Zayıflama

7 Kilo Verdikten Sonra Cildin sarkmasını engellemek için yapılması gerekenler

Kilo vermek harika hissettiriyor.Gösteriş yapmak yerine o vücudu örten çirkin bir cilt bırakılmış olabilirsiniz. Cildin elastik kısımları yeterince hızlı küçülemediğinde kilo kaybından sonra cilt gevşer. İyi haber şu ki, bu gevşek cildi azaltabilirsiniz:

Hızlı kilo vermeyin:Kiloları çok hızlı bir şekilde vermek, cilt hücrelerine uygun şekline geri dönmeleri için zaman vermez.Cildin bozulmaması için haftalık 2 kg gibi minumum gibi kilolardan başlayın.
Kuvvet ve ağırlık çalışması yapın:Bu egzersizler kasları oluşturur ve sıkılaştırı, böylece cilde şekil verir.Bu 4 Dakika Kettlebell egzersiziyle şekillendirmeye başlayın.
Su alımını ihmal etmeyin:Sulu cilt daha elastik bir cilttir.Cildiniz için yudumlamayı kolaylaştırmak için gün boyunca su taşıyın.Sodayı kesmeyi ya da daha iyisini ortadan kaldırmayı unutmayın.
Sabit ağırlığı koruyun:Hamilelikte olduğu gibi bazı kilo değişikliklerini tamamen kontrol edemiyoruz.Bununla birlikte, hamile olmayan kadınlar cildi koruyabilir veya sağlıklı bir kiloyu koruyarak daha da kötüleşmesini engelleyebilir.
Cildinize karşı nazik olmayı unutmayın:Sahip olacağın tek deriyi giyiyorsun. Cildi özenle sıkın ve koruyun. Tamamen doğal güneş koruyucu kullanın, bronzlaşma kabinlerinden(solaryum) kaçının ve ağır kimyasallara maruz kalmayı sınırlandırın.
Temiz yemek tarifleri kullanın:Temiz yemek, kimyasallarla veya şeker ve sodyum ilave edilerek işlenen veya paketlenenler üzerindeki tüm doğal gıdaları vurgulayan bir yaşam tarzıdır. Tarifler, antioksidan bakımından zengin, cildi besleyen meyve ve sebzelerle dolu malzemeler üzerinde ağırdır. Sağlıklı katı ve sıvı yağlar ayrıca cildin daha elastik kalmasına yardımcı olur, bu nedenle zeytinyağı veya avokado gibi yiyeceklerin uygun kısımlarını yemekten korkmayın. Temiz yemek düşündüğünüz kadar zor değil!
Kendinize zor olma:Cildimizin durumuna giren birçok faktör var. Doğal yaşlanma süreci geçmişte yaptığımız seçimlerin yanı sıra bir karşılık alır. Değiştirilemeyen şeyleri saplantı haline getirmek yerine, şimdi vücudunuzun bakımına odaklanın. Sen sensin – güzel ve eşsiz.

Kilo vermek vücudunuz hakkında daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Gevşek cilde neden oluyorsa, sallanmayı azaltmak ve doğal olarak sıkmak için adımlar atmaya başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here