Zayıflama

İştahınızı Azaltmanın 11 Sağlıklı Yolu

İştahınızı bastırmayı denediyseniz, sağlıksız bir şekilde yapma şansınız vardır.Bazı insanlar yemekleri tamamen atlar.Bazıları gerçek yiyecek yerine boş kalorileri yer. Ve bazı insanlar aşırı açlık yaşamaktadır.

Mesele şu ki, bazen iştahınızı bastırmak veya kontrol etmek mantıklıdır. Ancak birkaç kişi bunu sağlıklı bir şekilde nasıl yapacağını biliyor.

Bu yüzden bu ipucu listesini seviyorum. Bunlar, genç benliğimle paylaşabilmeyi dilediğim ipuçları. Keşke birisi bana kilo vermenin her zaman açlıktan ölmek veya öğün atlamakla ilgili olmadığını öğretmiş olsaydı.

Kilo verme yolculuğunuzun büyük bir kısmı diyetinizi kontrol etmektir. Bu, daha az yemenin yanı sıra temizleyici yemeyi de içerebilir. Günlük olarak karşılaştığımız bir engel, aşırı yemek yeme ve aşırı atıştırma mücadelesidir. Bu iki şey tek başına gereksiz kalorileri toplamamıza yardımcı olabilir.

Doğru zihniyet dışında, bu istenmeyen istekleri bastırmanıza yardımcı olacak başka küçük alışkanlıklar da vardır. Burada, kilo vermenize yardımcı olmak için iştahınızı azaltmanın sağlıklı yolunu özetliyoruz.

Çok fazla su için

Su içmek , midenizde atıştırmalıklar için ne kadar yer kaldığını en aza indirebilir. Ayrıca, sulu kalmak çok önemlidir ve çoğu insan doğru yapmaz! Elinizde büyük bir su şişesi bulundurun ve öğün aralarında bol su içmeye çalışın.

Düzenli aralıklarla yiyin
Birkaç saatte bir küçük bir yemek veya sağlıklı atıştırmalık yemek, sisteminize sindirmek için yeterli zaman verecektir ve asla açlıktan veya şişkinlik hissetmeyeceksiniz.

Protein alımınızı artırın
Protein açısından zengin gıdaların midenizi memnun ettiği bilinmektedir. Ayrıca, çoğumuz normal bir günde elde ettiğimizden daha fazla proteine ​​ihtiyacımız var. İyi bir ipucu, proteininizin çoğunu sabah ilk iş olarak yemektir, bu nedenle protein açısından zengin bir kahvaltı önemlidir.

Lif bakımından zengin gıdalara yoğunlaşın

Lif bakımından zengin gıdalar midenizde sindirimi daha uzun sürer ve hisinizi daha uzun süre dolu bırakır.

Daha fazla uyuyun
Araştırmalar, uyku eksikliğinin açlık duygularını artırabildiğini ve farkında olmadan sadece uyanık kalmak için daha fazla atıştırabileceğinizi kanıtlıyor ! İşinize odaklanmak için atıştırmalıklar kullandığımı biliyorum.Bunun yerine, hafta boyunca bol miktarda sağlıklı uyku alın, böylece vücudunuz gerçekten ihtiyaç duymadığında küçük atıştırmalıklara ulaşmazsınız.

Stresi azaltmanın yollarını bulun
Yemeklerimizin çoğu duyguya dayanıyor. Stresli veya üzgün olursak, duygularımızı tatmin etmek için yiyeceğiz. Stresi azaltmak kalori alımını azaltır.

Günlük egzersiz
Günlük egzersiz yapmaya başlarsanız, aşırı atıştırmalıkları azaltmak için daha motive hissedeceksiniz. Vücudunuz iyi bir antrenmanı besleyen besinleri özlemeye başlayacak ve bunun yerine önemsiz atıştırırsanız daha düşük performans fark edeceksiniz.

Yeşil çay için

Suyun yanı sıra, yeşil çay iştahınızı azaltmak için mükemmeldir, çünkü metabolizmanızı artırır ve şekeri düşüktür. Sabah kahvenizi yeşil çay ile arada bir değiştirin veya öğleden sonra atıştırmalık isteklerini azaltmak için bir bardağın tadını çıkarın.

Yemeklerinize baharat eklemeyi deneyin
Çoğu baharat, açlığı azalttığı kanıtlanmış kapsaisin adı verilen bir bileşik içerir. Biber, ceyenne ve diğer lezzetli baharatlara ulaşın ve farkı hissedeceksiniz.

Güne doyurucu bir kahvaltıyla başlayın
Gününüzün başında doyurucu yiyeceğe sahip olmalısınız ve her öğün boyunca alımınızı yavaşça azaltmalısınız. Protein dolu ağır bir kahvaltı yapmak daha uzun süre tok kalmanıza yardımcı olabilir.

Kahve kullanın
Şaşırtıcı bir şekilde, ılımlı miktarlarda kahve, açlık duygularını azaltmaya yardımcı olabilir. Bunu denerken kafeinsiz kahveyi tercih edin!

Bu 11 ipucu, şüphesiz, iştahınızı azaltmanıza ve kilo verme hedeflerinizi ezmenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here