Beslenme

Göbek yağını eritmenin 6 kolay yolu: Daha ince bir karın için egzersiz ve diyet ipuçları

Göbek yağını eritmenin 6 kolay yolu

Göbek yağını eritmenin 6 kolay yolu: Daha ince bir karın için egzersiz ve diyet ipuçları

İnatçı karın yağları, kurtulamayacağınız istenmeyen bir konuk gibidir ve kaldırıma tekmelemek tüm egzersiz ve sağlık zorluklarının annesi olabilir. Ancak bazı yöntemler diğerlerinden daha umut verici. İşte mide yağından kurtulmak için 8 taktik.

 1. Egzersiz yapın ve doğru beslenin
  Şaka yapmıyoruz heryerde duyuyorsunuz ama kimse bunu devam ettirmiyor. Yine de birçoğumuz bu içgüdüsel planın basit bir planını sabote ediyoruz. Araştırmalar, meyveler, sebzeler ve kepekli tahıllar açısından ağır, yağ ve rafine şekerler bakımından düşük dengeli bir diyet yemenin ve düzenli egzersiz yapmanın sadece deri altı yağları atmanıza yardımcı olacağını kanıtlıyor. Ayrıca karın bölgesi etrafında biriken ve yüksek kolesterol, kalp hastalığı veya tip 2 diyabete yakalanma şansınızı artırabilen daha derin yağları hedef almaktadır.Düzenli egzersiz sadece tüm vücudunuzu inceltmenize yardımcı olmakla kalmaz, aslında midenizdeki yağ hücrelerinin boyutunu da küçültür.
 2. Sağlıklı kilonuza inin
  Yağları kaybetmek kolay değildir, ancak genel vücut kitle indeksinizi düşürerek dış hatlarınızı iyileştirebilir (ve kalp hastalığı ve kanser riskinizi azaltabilirsiniz).Sağlıklı bir yetişkin vücut kitle indeksi yaklaşık 19 ila 25’tir. İstediğiniz kadar egzersiz yapabilirsiniz, ancak aşırı kiloluysanız, karın kaslarınız bir yağ deri altında kalıcaktır. (Aynı şekilde, doğal olarak zayıf olabilirsiniz, ancak egzersiz yapmazsanız veya doğru yemek yemiyorsanız yine yağlı olabilirsiniz.
 3. Stresli bir durum yaşamdan uzak durun
  Bilim adamları stres ve göbek yağı arasındaki bağlantıyı inceliyorlar. Stres nedeniyle kandaki yükselmiş kortizol seviyeleri vücudun insüliniyle reaksiyona girerek viseral abdominal yağ oluşturuyor gibi görünüyor ve aynı zamanda bizi yağlı, şekerli yiyeceklere yönlendiriyor.Stresi azaltmak, doğrudan bel kısmına kadar giden yağları eritemenizi kolaylaştırabilir. Stresi azaltmanın bir yolu olarak yogayı deneyin.
 4. İçkiyi bırakın, sigarayı bırakın
  Sigaranın sizi zayıflattığını mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşün. Hem sigara hem de alkol vücudunuzdaki stres hormonu kortizol seviyelerini yükseltir. Bunun bağırsaklarınız için ne anlama geldiğini biliyorsunuz artık.

 1. Trans yağlardan kaçının
  Evet, daha önce düşük yağlı bir diyetten bahsetmiştik, ancak birçok hazır gıdada bulunan trans yağ asitleri, sizlere zarar verir.Trans yağlar kardiyovasküler hastalıklarla bağlantılıdır ve bu yeterli değilmiş gibi, kelimenin tam anlamıyla doğrudan karnınıza giderler. Yakın zamanda yapılan bir araştırma , trans yağların sadece karın bölgesinde aşırı iç organ yağları oluşturmadığını, aynı zamanda vücudun diğer bölgelerindeki yağların burada yeniden dağılmasına neden olduğunu buldu.
 2. Gece geç saatlere kadar zaman geçirmeyin.
  Gece geç saatlere kadar uyanık kalmayın.Düzensiz uyku düzeni vücudunuz çalışma yani metabolizmanızın doğru çalışmasını engelleyebilir.Gece geç saatlere kadar uyanık kalmanız durumunda atıştırmalık ile vücudunuzu daha sağlıksız yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here