Beslenme

Elma Yemek için En Önemli 4 Neden

Eski deyişle, “Günde bir elma doktoru uzak tutar”. Elmaların bizim için iyi olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak bu lezzetli ve sağlıklı meyvelerin sağlık üzerindeki faydaları nelerdir? Birçoğu var gibi görünüyor. Elmanın sağlıklı meyvenin sağlık yararları hakkında daha fazla bilgi edinin.

ELMA YEMEK İÇİN EN İYİ 4 NEDEN VAR:

Elma Düşük Kolesterol

Florida Eyalet Üniversitesi’nden yapılan yeni araştırmaya göre, elmalar “mucize bir meyvedir”. Hem erkeklerde hem de kadınlarda bir numaralı katil olan kalp hastalığına karşı savaşmak için kolesterolü düşürürler.

“Kardiyovasküler faydalarına ek olarak, elmaların kan şekerini düzenlemeye ve iştahı kontrol etmeye, kansere karşı korumaya ve akciğerleri korumaya yardımcı olduğuna dair bazı kanıtlar bulunmuştur.

Elmalar Kemik Sağlığını Geliştirir

Elmalar ayrıca kemiklerinizi güçlü tutmaya yardımcı olur. Bor içeriği nedeniyle kemik koruması söz konusu olduğunda son derece yardımcı olurlar.

Elmalar Astımı Önleyebilir

Elma suyu, astımı olan çocukların daha az hırıltmasına yardımcı olabilir. Araştırmalar, günlük olarak elma suyu içen çocukların, sık sık içmeyenler kadar hırılmadıklarını göstermektedir. ( Olası arsenikten kaçınmak için lütfen organik elma suyu kullanın.

Elmalar kilo yardımcı olabilir

Ve kilo kaybına gelince, Brezilya’da yapılan bir çalışma günde 3 elma yiyen kadınların yapmayanlara göre daha fazla kilo verdiğini bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here