Beslenme

D Vitamini Kas Kütlesi Oluşturmaya Yardımcı Oluyor

D Vitamini Güneşin ultraviyole (UV) ışınlarına maruz kaldığında vücudunuzun doğal olarak ürettiği bir vitamindir.

D Vitamini eksikliği riski taşıyan demografik gruplar yaşlılar, koyu tenli olanlar ve Kuzey Yarımküre sakinleridir. Bu kategorilerden birine giriyor musunuz? Evet ise, D vitamini eksikliği kategorisine girmediğinizden nasıl emin olacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

D vitamininin önemli nedenlerinden biri, kas kütlesi oluşturmaya yardımcı olmasıdır. Bunu başarmanın yolu kas proteinlerinin sentezinde gerekli bir element olmaktır. D vitamini yoksa, vücut nasıl kas oluşturabilir?

Bir sonraki soru, D Vitamini almanın bazı yolları nelerdir? En iyi yol güneşte dışarı çıkmaktır! Zaten egzersiz yapmayı planlıyorsanız, yürürken / koşarken güneş bittiğinde bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.Hile yapmak için ortalama 15 dakika yeterlidir.

Tabii ki, herkes istediği kadar güneş ışığı alma yeteneğine sahip değildir. Sağlık koşulları, tam zamanlı işler ve çocuk bakımı gibi durumlar güneşte dışarıda olmamanın birçok nedenidir. Dürüst olmak gerekirse güneş almak için 10-15 dakikalık bir mola bulamazsanız, o zaman diyet vitamin kaynakları D en iyi seçiminiz.

D vitamini diyet kaynakları arasında güçlendirilmiş portakal suyu, mantar ve süt bulunur.

Not: D Vitamini için bireysel gereksinimler yaş ve cilt rengi gibi birçok faktöre göre değişir. Sorularınız veya endişeleriniz varsa bir sağlık uzmanına danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here