Beslenme

Cevizlerin Sağlık Faydaları

Bir ceviz, Yumuşak bir içi sahip olduğu sert kabuğu ama atıştırmalık çok yönlü olması ve beslenme açısından bol miktarda sunmaktadır.

Cevizler Bir Ton Sağlık Faydası Sunar

Ceviz antioksidan bakımından zengindir ve serbest radikalleri devre dışı bırakabilir ve kanser hücrelerinin bölünmesini önlemeye yardımcı olabilir.Cevizlerde bulunan yüksek E Vitamini içeriği de kanserin önlenmesine yardımcı olabilir. Ceviz, sağlıklı hücreleri inceden incelerken belirli kanser hücrelerini öldürüyor gibi görünmektedir.

Ceviz kolesterolü Düşürür

Kötü kolesterolü (LDL) düşürmek için her gün bir avuç ceviz deneyin ve aynı zamanda iyi kolesterol (HDL) seviyeleri yükseltin.Yeterli HDL’ye sahip olmamanız ve çok fazla LDL’ye sahip olmanız, hepimizin kötü haber olduğunu bildiğimiz tıkalı arterlere katkıda bulunur.

Ceviz cildi gençleştirir

Bu harika ceviz, hassas cildimizi koruyan besinler ile doludur. A, C ve E vitaminleri genellikle bizi daha genç göstermemizi sağlayan cilt kremlerinde bulunur. Ceviz, cildimizi güneş hasarına ve atmosferik kirleticilere karşı koruyarak yaşlanma ile mücadele eden gıdaların başında gelir.Bu cevizi doğal olarak cilt koruyucu A, B, C ve E vitaminlerini içeren Süper gıdalardan biri yapar.

Ceviz Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir

Birkaç istenmeyen kilo vermeniz mi gerekiyor? Cevizler, son inatçı kiloların gitmesine yardımcı olabilecek Omega-3 yağ asitleri ile doludur. Günde 4-5 ceviz yiyerek, sağlıklı bir diyet uygulayarak ve günlük olarak egzersiz yaparak ceviz, metabolizmanızı hızlandırabilir ve daha hızlı kilo vermeye yardımcı olabilir.

Doğal Uyku Yardımları

Uyku alışkanlığınızı düzenlemek mi istiyorsunuz ? Günlük 1/4 su bardağı doğal ceviz yiyerek, uyku probleminiz büyük ölçüde düzelecektir.

Ceviz Enerji Seviyelerini Artırabilir ve Hafızanızı Güçlendirir

Hafıza sorununuz mu var ? Günde 10 tane ceviz yemeyi deneyin. Bu, Alzheimer hastalığının riskini azaltabilir veya başlangıcını yavaşlatabilir. Laboratuar çalışmaları, en az %2 ceviz içeren diyetlerin yaşa bağlıbilişsel eksiklikleri tersine çevirebileceğini göstermiştir.

Ceviz inanılmaz bir enerji yükselticidir. Sabahın ortalarında biraz halsiz mi hissediyorsunuz? Gün boyunca enerji seviyelerini korumak için bir avuç ceviz ve kuru üzüm deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here