Güzellik

Güvenli Bronzlaşmayı ister misiniz?

Bu Yaz bronzlaşmak için hazır mısınız ?

Yaz geldi çattı yaklaşıyor ve güneşin tadını çıkaran bronz görünümler aklımızdan geçiyor. Hepimizin aynı düşünceleri var, “Hızlı bronzlaşmaya ihtiyacım var!” Gerçekçi olarak kim bu güzel bronzluk ışıltısını istemiyor? Ne yazık ki, bazen bunun bir bedeli olabilir. Birçoğunuzun bildiği gibi, cilt kanseri en tehlikeli kanser türlerinden biridir. Kanser yılda yaklaşık bir milyon kişiye etkiler ve yılda yaklaşık 10.000 ölüme neden olur.Cilt kanseri ile mücadelede alabileceğiniz önlemleri “bildiğinizden” emin olmak istiyoruz! Farklı faktörler cilt kanseri geliştirmenize neden olabilir; İşte günlük önlemleri alabileceğiniz birkaç unsur ve cilt kanserini önlemenin yolları!

Solaryum

Hepimiz güzel bir bronzluk istiyoruz, ancak bunu yapmanın en iyi yolunun ne olduğundan emin değiliz. Bazı insanlar bronzlaşmak için solaryum o kadar da kötü olmadığını düşünüyorlar, eğer çok gidiyorsanız. Bronzlaşmak için solaryum, cilt kanserinin en yüksek nedenlerinden biridir.Solaryum kullanan kişiler cilt kanseri gelişme şansının 2.5 katından fazladır.Solaryum UV radyasyonu kırışıklıklara, kahverengi lekelere ve en kötü olasılık olan cilt kanserine yol açabilir. Yani, sadece kendinizi kanser riskine sokmakla kalmaz, aynı zamanda cildinize de gereksiz yere zarar verirsiniz. Cildinizin genç görünmesini ve güvende olmasını sağlayın! Solaryumdan uzak durun.

Güneşte bronzlaşmak güvenli midir ?

Çoğu insan, güneş kremi kullandıkları sürece güneşte dışarı çıkmanın iyi olduğunu düşünür, ancak gerçek şu ki, güneşte veya güneş kremi olmadan çok uzun süre güneşte kalmak cilt kanserine neden olabilir. Önlemeye yardımcı olmak için, mağazaya koşarken bile güneş kremi uygulayın, yüzünüzü korumak için bir şapka giymek de harika bir önleme stratejisidir. Etiketin arkasını okuyarak cilt tonunuza en uygun güneş kremi olup olmadığına bakın. Unutmayın, tüm güneş kremi cildiniz için iyi değildir, bu yüzden kendinizi sık sık krem uygulamaya çalıştığınızdan emin olun. D Vitamini için güneşe ihtiyacımız olduğuna inanılıyor, ancak her zaman ton balığı, portakal suyu, süt ve yumurta gibi şeylerden D vitamini alabiliriz. Çoğu zaman güneş cilt kanserinin % 90’ına neden olur, bu nedenle her zaman kendinizi koruduğunuzdan emin olun

Cilt kanserinin gözlere olan etkisi

Cilt kanserinin gözlerinizi de etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Bu doğru. Her dışarı çıktığınızda güneş gözlüğü taktığınızdan emin olun! Bu tür kansere oküler cilt kanseri denir. Esas olarak mavi veya yeşil gözlü, gözlerini düzgün bir şekilde koruyamayanları etkiler. Orjinal güneş koruyu gözlük kullandığınıdan emin olun, bu gözler için en iyi korumayı sağlayacaktır. Ayrıca, büyük çerçeveli güneş gözlüğü satın almak UVB ışığını engellemeye yardımcı olacaktır. Güneş gözlüğü takmak da sadece yaz için değil; her zaman kullanabilirsiniz.

Cilt kanserinin dudaklara olan etkisi

Dudaklarımız kadar küçük bir şey cilt kanserinden etkilenebilir. Dudak parlatıcısı gibi maddeler güneş ışınlarını çekebilir. Dudak kremi içeriğinde güneş kremi içerenlerden aldığınızdan ve dışarıdayken günlük olarak uyguladığınızdan emin olun. Dudaklarınıza ruj veya başka makyaj türleri sürmek dudaklarınızın güneşten korunduğu anlamına gelmez.Gün boyunca gerektiği şekilde yeniden uyguladığınızdan emin olun!

Güneş yanığı cilt kanseri habercisi mi ?

Sıcak yaz aylarında faaliyetlere gideriz ve güneş koruyucu uygulamasını ihmal ederiz; Sonunda cildimiz yanıyor. Her şeyden önce, neredeyse her saat bir buçuk ila iki saatte bir güneş koruyucu uygulayarak güneş yanığından kaçınmaya çalışın, çünkü yaz sıcağında ortaya çıkma eğilimi gösterir. İkincisi, güneş kremi uygulamayı ve yanmayı unutursanız, güneş kremi alın ve uygulayın. Vücudunuzu nemlendirmek için bol miktarda su içtiğinizden emin olun. Ayrıca, güneş yanığı olan bölgelere soğuk losyon uygulayın. Mümkün olduğunca güneşten uzak durun. Yanıkla dışa çıkarsanız, daha da kötü yanmaya neden olur ve bu da ciddi bir cilt kanseri vakasına yol açabilir. Dışarı çıkmanız gerekiyorsa, yanık alanı kaplayan kıyafetler giydiğinizden ve vücudunuzu her zaman nemli tutmak için soğuk bir su şişesinin etrafında taşıdığınızdan emin olun. Ne olursa olsun korunun.

Artık cilt kanserini önleme konusunda birkaç ipucunuz olduğuna göre, sıcak yaz güneşine çıkmadan önce gerekli önlemleri alacağınızı umuyoruz! Unutmayın, cilt kanseri endişesi olmadan sağlıklı bir yaz geçirebilirsiniz. Güzel bir şapka ile güneşte güvenle eğlenin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here