Zayıflama

Kilonuzu Korumak için Püf Nokta Nedir ?

Hedef ağırlığınıza ulaştıktan sonra, kilonuzu korumaya başlamanız gerekir.Bazıları, kilo vermenin kilo vermek kadar zor olduğunu iddia ediyor. İşte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Kahvaltıdan sonra su için. Kahvaltınızla birlikte bir bardak portakal suyu veya bir fincan kahve için su içmeniz gerekiyor. Bununla birlikte, günün geri kalanında bol su içerek vücudunuzu nemlendirdiğinizden emin olun.Fazla su içtiğinizde ve kalori tüketme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Günde beş veya altı küçük öğün yiyin.Küçük öğünleri daha sık yemek, metabolizmanızı hızlandırmanıza yardımcı olur, porsiyonlarınızı kontrol etmenize yardımcı olur ve aşırı yemenizi önler.

Kilonuzu Korumak için Püf Nokta Nedir ?

Günde 45 dakika yürüyün. Günlük olarak yürümeye zaman bulmak, ideal kilonuzu korumak için çok önemlidir. Dengeli bir diyetle birleştirilen 45 dakikalık yürüme, tekrar istenmeyen kilo almanızı önleyebilir.

Önünüze ne kadar az yiyecek koyarsanız o kadar az yersiniz. Daha küçük tabaklar kullanırsanız daha az yemiş olursunuz, yani daha az yersiniz ve gereksiz kalorileri tüketmezsiniz.

Süslü şekerli içecekleri unutun, kahve içebilirsiniz.Kahve dükkanındayken şekerli şeylerden uzak durun. Sade kahveye içebilirsiniz.Şekerli kahve daha fazla kalori içerir.

Acıktığınızda yemek yiyin

Sadece açken yiyin, vücudunuz ne zaman aç olduğunu size bildirir. Aç değilseniz, yemeyin. Stresten veya sinirlilikten yemek kolaydır.Birçoğumuz, gerçek açlığın gerçekte nasıl hissettiğini unutmuştuk.İstediğiniz bir yemek varsa kalori miktarı göz önünde bulundurun ve su için tüm isteğiniz kaybolacaktır.

Yemekleri atlamayın. Yemekleri atlamak metabolizmanızı yavaşlatır ve daha sonra aşırı yeme neden olur.

Kilonuzun farkında olmak kilo alımını önlemeye yardımcı olacaktır. Her zaman ne kadar ağırlığınızın farkında olacaksınız, böylece tartıya adım attığınızda hiçbir sürpriz olmayacak. Birçok kişi haftada bir kez tartılırken, her 2-4 haftada bir aynı derecede etkili olabilir. Ancak daha doğru bir gösterge için bir mezura kullanın. Ölçümler genellikle daha doğrusunu söyleyecektir.

Olumlu bir tutum tutun ve vücudunuzun tadını çıkarın! Hedef ağırlığınıza ulaşmak için çok çalıştınız, tadını çıkarın! Yeni bir kıyafet alı.. Hakediyorsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here