Beslenme

Bu şekilde içme suyu alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Muhtemelen içme suyunun ne kadar sağlıklı olduğunu duyuyorsunuz. Bu kesinlikle doğrudur. Bol su içmek cildiniz, saçlarınız, tırnaklarınız ve genel sağlığınız için iyidir. 2020’de günde önerilen sekiz bardak su almayı mı planlıyorsunuz? Bu iyi, çünkü içme suyunu daha kolay ve çekici hale getirmeniz için en iyi ipuçlarını topladık. Sulu kalın!

Suyunuza bir tat verin
Tatlı içeceklere ve meyve sularına alışkınsanız suya geçiş yapmak oldukça zor olabilir. Suyu biraz daha lezzet vermek için farklı meyveler ve / veya sebzelerle birleştirerek daha çekici hale getirebilirsiniz. Örneğin çilek, salatalık, limon veya çilek düşünün. Çok az tadı olduğu için suyu sevmeyen herkes için mükemmeldir.

Güzel bir yeniden kullanılabilir şişeden iç
Bu garip gelebilir, ancak beğendiğiniz bir su şişesinden içmek unutmayı daha az olası hale getirecektir. Şişenizi her gün çantanızda tutun ve oturduğunuzda masanın üzerine veya masanıza koyun. Bu şekilde her zaman size yakın kalır ve su içmeniz gerektiğini unutamazsınız. Yeniden kullanılabilir bir şişenin avantajı, daha az atılabilir plastik kullandığınız için çevre için daha iyi olmasıdır.

Bir uygulama kullanın
Bugünlerde her şey için uygulamalar var . İçme suyunda tutarlı kalmanın bir yolu, su alımınızı izleyen bir uygulama kullanmaktır. Bir bardak su içmenizi hatırlatmak için size bildirim gönderen birini indirin. Veya kaydettiğiniz her bardakla sizi ödüllendiren bir bardak kullanın. İmkanlar sonsuzdur.

Her yemekten önce bir bardak su için
Her yemekten önce içme suyu, günlük yaşamınıza dahil edebileceğiniz basit bir rutindir. Örneğin, yemek pişirirken, akşam yemeğinizin ısınmasını beklerken ve bir şeyler atıştırırken bile bir bardak su için. Her zaman yiyecek ve içme suyunu birleştirerek, sulu kalacaksınız ve ayrıca bu adımı rutininizde çok daha hızlı bir şekilde atlayacaksınız.

Çok su içeren yiyecekler yiyin
Hala içme suyunda sorun yaşıyorsanız, vücudunuzu yiyeceklerle de nemlendirebilirsiniz. Diyetinizde kullanabileceğiniz çok fazla su içeren birçok farklı yiyecek var. Karpuz ve salatalık bunun iyi örnekleridir. Tek seferde vücudunuzu nemlendirmek ve beslemek için idealdir.

Çay iç
Hala sıcak içeceklerin daha büyük bir hayranı mısınız? Sonra çaya geçin.Çay içmenin çeşitli sağlık yararları vardır, ancak elbette sulu kalmanın da iyi bir yoludur. Çaya istediğiniz tadı verebilmenin avantajı da var, bu nedenle suyun tatsız tadı artık bir bahane değil!

Egzersiz sırasında yanınıza bir şişe su alın
Egzersiz sırasında vücudunuzun suya ihtiyacı vardır. Bu nedenle egzersiz için bir şişe su getirmek de şarttır. Egzersiz yaparken sıklıkla su içmeyi unuttuğunuz biriyseniz, su şişeniz boşalana kadar spor salonundan çıkmamaya karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here