Zayıflama

7 Adımda İdeal Kiloya Ulaşmak ve Orada Kalmak

Teknik olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek, her gün aldığınızdan daha fazla kalori yakma meselesidir.Kulağa yeterince basit geliyor, değil mi? Ne yazık ki, her zaman böyle olmaz. Kendini çok meşgul, çok yorgun hissetdiğin günler olacak.Bu hepimize olur. Başarılı insanlar ile mücadele edenler arasındaki farka baktığımızda ilginç bir şey fark ediyoruz.Başarılı insanlar genellikle engellerin üstesinden gelmek ve doğru yönde ilerlemelerini sağlamak için stratejilere sahiptir. İdeal kilonuza ulaşmak (ve orada kalmak) için bu plan, başarılı olmak için atabileceğiniz adımlar hakkında biraz fikir verebilir size

İdeal Kilonuza Ulaşma ve İdeal Kiloda kalma


Yapmanız gereken ilk şey değişim kararı vermek. Sadece başka bir diyet ve egzersiz planına başlamaktan bahsetmiyorum.Gerçekten ve yürekten bu karar vermektir. Sağlıklı bir yaşam tarzının bitiş tarihi yoktur. Karar verdikten sonra takip edin.

Değiştirme kararını verdikten sonra, istediğiniz yere nasıl gideceğinizi görselleştirmeniz gerekir. Dünyanın en iyi sporcuları bile bedenlerini başarıya hazırlayan bir strateji olan mükemmel teknikler gerçekleştiriyorlar.Kilo kaybından sonra nasıl görünmek ve hissetmek istediğinizi görselleştirerek de aynısını yapabilirsiniz.

“Kendini başkası olarak düşünmeye başla.Kendimizi her zaman diyet yapan, kiloyla mücadele eden, kilo vermekte zorlanan veya her zaman kilo alan biri olarak çok rahat düşünürüz.Bu düşünce biçimini korursanız benimsersiniz ”

“Olmak istediğiniz kişi gibi düşünmeye başlamanız gerekiyor. O zaman kalıcı olan tutarlı bir dönüşüm göreceksiniz. ”

Gerçekçi olun


Bu adım yeterince anlatmaya gerek var mı ? Gerçekçi olmayan kilo kaybı hedefleri belirlemek kaçınılmaz olarak her seferinde başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Uzun vadede başarılı olmak istiyorsanız belirli, ölçülebilir, ulaşılabilir, gerçekçi ve zamanında hedefler belirlemeniz kesinlikle zorunludur.

“Kilo kaybını uzun vadede korumak için en iyi strateji, zaman ayırmaktır.Örnek vermek gerekirse 10 günde 10 kg verme veya 30 günde 30 kilo verme gibi saçma diyetlerden uzak durun.Bunlar sizin motivenizi ver gerçek dışı diyetlerle yapılan aldatmacadır.Bu programlar sizin için işe yarayabilir, ancak kilo verme şekliniz sert, sürdürülemez ve gerçekçi olmayan yöntemler kullanma eğilimindedir. Programı yapmayı bıraktığınızda (ki bu kaçınılmazdır), ağırlığı tekrar kazanacaksınız. ”

Peki bunun olmasını önlemek için ne yapmamız gerekiyor? Haftada vücut ağırlığınızın% 1’inden fazlasını kaybetmemeyi hedeflemelisiniz. Bu, haftada sadece 500 gram ila 1 kg kaybedebileceğiniz anlamına gelir ve sorun değil. Sürdürülebilir yöntemler kullanarak yaparsanız, bunu hayatınızın geri kalanında yapmaya devam etme olasılığınız daha yüksektir ve ağırlığı uzun vadede sabit kalır.

Sağlıklı bir ortam yaratın


Doğru düşünceye girdikten sonra harekete geçmeye başlayabilirsiniz.Kendinizi başarıya hazırlamak için muhtemelen ev temizliği yapmanız gerekecektir. Sağlıksız, boş kaloriler ve işlenmiş gıdalardan kurtulmak için kiler ve buzdolabını temizleyin.Mutfağınızı temizledikten sonra, markete gidin ve bol miktarda besleyici sağlıklı gıdarlar doldurun.Evde egzersiz yapacaksanız, bahaneniz olmamak için belirlenmiş bir egzersiz yerini temizlediğinizden emin olun!

Egzersiz planlayın


Sizin için önemli olan şeyleri programlamayı zaten alışkanlık haline getiriyorsunuz, değil mi? Sağlığınız neden farklı olsun ki? Toplantılar ve randevularla birlikte antrenmanlarınızı takvime ekleyin. Bu sadece antrenmana girmenizi hatırlatmakla kalmayacak, aynı zamanda kendinize bir taahhütte bulunmanız da sizi sorumlu tutacaktır! Yeni bir egzersiz programına ihtiyacınız varsa, seçim yapabileceğimiz çok şey var!

Dikkatli yiyin


“Diyet” terimi genellikle ona ek olumsuz çağrışımlara sahiptir. Bu yüzden, “dikkatlice yemek” ifadesini kullanmak istiyoruz.Kendinize şunu sorun: “Gerçekten aç mıyım?” Cevap “hayır” ise, bir bardak su için ve yürüyüşe çıkın ya da bir kitap okuyun! Bir süre sonra, vücudunuzun gerçekte ihtiyaç duyduğu şeyle daha uyumlu hale gelirsiniz,. Küçük sağlıklı seçimler yapmak artık daha sonra çok büyük sonuçlar doğuracak!

Yemeğinizi, Egzersizinizi ve İlerlemenizi Takip Edin


Öz farkındalık oluşturmak, önemli bir kilo verme stratejisidir. Bir yeme alışkanlığı günlüğü tutun.Yemek günlüğünde şu soruları yanıtlayın: Ne yediniz? Seni nasıl hissettirdi?

Egzersiz günlüğünüze çok benzer olmalıdır. Kendinize şu şeyleri sorun: Hangi egzersizleri yaptınız? Son zamandan daha kolay mı hissediyorlardı? Daha fazla tekrar tamamlayabiliyor, daha fazla ağırlık kaldırabiliyor veya daha uzağa koşabiliyor musunuz? Geçmişinizi takip etmek, bir dahaki sefere daha sağlıklı seçimler yapmayı öğrenmenin başka bir yoludur!

İlerlemeyi izlemek söz konusu olduğunda, sadece kendinizi tartmanızı istemiyoruz. Kilo günde birkaç kiloya kadar dalgalanabilir! Kendinizi tartmak istiyorsanız, haftada bir kez, her hafta aynı saatte yapın.Kilonuz yanı sıra, ilerlemeyi takip etmenin diğer bazı yöntemleri arasında çevre ölçümleri, giysilerinizin nasıl oturduğu ve elbette nasıl hissettiğiniz yer alır! Belki ölçek çok değişmedi, ama eskisinden daha fazla enerjiniz var! İşte kazanıyorsunuz !

Destek almak


İdeal kilonuza tek başınıza ulaşmak ve bunu korumak zor olabilir. Çabaların çoğunu yerine getirmeniz gereken kişi siz olsanız da, benzer düşünen bir arkadaşla takım kurmanız yine de şiddetle tavsiye edilir. Bu arkadaşlara “hesap verebilirlik arkadaşları” demeyi seviyoruz. Neler yaşadığınızı bilen ve sizi daha çok çalışmaya teşvik edebilecek birisine sahip olmak kesinlikle paha biçilemez

Uzun vadeli taahhüt


İdeal kilonuzu korumak sadece yaşam tarzı değişikliği ile olabilir.Sık sık, kilo verdik, zafer dansı yaptık ve kötü alışkanlıklara daldık.Ancak zaferiniz için kendinizi bazen şımartabilirsiniz ardından tekrar planlarınıza geri dönün.

Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak karmaşık veya zor olmak zorunda değildir. İdeal kilonuza ulaşmak ve ideal kiloyu korumak için bu planın bunu kanıtladığını umuyoruz! Her seferinde bir karar verin ve asla baştan başlamak zorunda kalmayacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here