Güzellik

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Herkes her zaman kış cilt bakımı ve nemlendirmenin nasıl önemli olduğu hakkında konuşuyor, ama yaz ne olacak? Cildiniz yaz aylarında daha fazla hasara maruz kalır, bu nedenle vücudunuzdaki en büyük organı korumak ve ona bakmak da aynı derecede önemlidir! İşte cilt güzellik rutininizde dikkate alınması ve dahil edilmesi gereken bazı önemli şeyler! Bunlar yaz aylarında cildinize dikkat etmenin yoludur.

Güneşten cildinizi koruyun
Herkes dikkatli olmamanız durumunda güneşin cildinize gerçekten zarar verebileceğini bilir. Güneşte ve tüm ihtişamıyla güneşlenmek güzel bir fikir, ama önce kendinizi korumazsanız değil! Güneş koruyucu uygulamasını düzenli bir alışkanlık haline getirdiğinizden emin olun. Özellikle yazın bir şort ve etek giyme meraklısıysanız, ciltlerinize değer vermek gerçekten önemlidir.

Bacaklarınıza iyi bakın

Tıraş yapmak için sıkıcı işlere başlayana kadar yaz eğlencelidir. Yani, bacaklarını tıraş edeceksen, doğru yap! Tüm gözenekleri açmak için cildinizi çok iyi temizlemelisiniz, böylece tıraş sırasında saç folikülüne ulaşmak daha kolaydır. Tıraş ederken, jel veya sabun yerine hindistancevizi yağı gibi daha doğal bir ürünle tıraş etmeyi deneyin, böylece işiniz bittiğinde bacaklarınız dokunduğunuzda daha yumuşak olur.Duştan çıkarken, kuru cildiniz olmayacak şekilde nemlendirdiğinizden emin olun.

Gözeneklerinizi yönetin


Bu ipucu yüzünüz için önemlidir, ancak vücudunuzun herhangi bir kısmı için geçerlidir. Üzerinde katman olabilecek ölü deri hücrelerini çıkarmak için her zaman peeling yaptığınızdan emin olun. Bunu yapmak gerçekten önemlidir, çünkü “ekstra” cilt katmanları gözeneklerinizi tıkayabilir. Yüzünüzü yıkadığınızdan, günde iki kez nemlendirdiğinizden emin olun.

Maskeler kullanın
Günümüzde hemen hemen her şeyden yapılmış bir maske bulabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerle çeşitlilikten yararlanın! Her maske cildinizden farklı bir şey yapar; Güneşin zorlu bir gününden sonra size parlaklık verir, gözeneklerinizi açar veya cildinizi rahatlatır.

MakyajI en aza indirin


Yaz aylarında, makyajla dolu bir yüzü korumak zor olabilir, bu yüzden en iyi önerimiz makyaj yapmamak olucaktır. Bazen yapmamak daha iyi bir fikir olabilir. Ne kadar az makyaj yaparsanız, cildiniz o kadar fazla nefes alabilir. Ayrıca, çok fazla dışarıdaysanız ve terlemeye başlarsanız, makyajınızın akma riskiniz olucaktır.Temel üzerinde BB krem ​​ve ruj üzerinde renkli dudak kremleri tercih edin.

Bol su için


Elbette. Bu hepimizin bildiği ipucu, ama çok ciddiye alma eğiliminde değiliz. Su Cildinizi yenilemek için gerçekten önemlidir ve bunu yapmanın en iyi yolu, ihtiyacınız olan tüm besin maddelerini içeren sudur.

Bu önerileri dikkate alırsanız yazın sağlıklı bir cilt ile rahatca günlerinizi geçirebilirsiniz.

Aşağıdaki yorumlarda sizin için nasıl çalıştıklarını bize bildirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here