Zayıflama

Koşuya Başlama İpuçları

Herkes koşucu olabilir. Sporun rahatlığı ve kapsayıcılığı, çekiciliğinin büyük bir parçasıdır. Ama gerçekten nasıl gerçek bir koşucu oldun? Ayakkabılarını hemen giyip çıkıyor musun? Doğru, koşmak o kadar basit. Bununla birlikte, eğitim programınızdan en iyi şekilde yararlanmak için ana hedefiniz kilo vermek mi yoksa sadece daha iyi bir şekil almak mı, doğru ilk adımları atmak son derece önemlidir.

Koşuya Başlama İpuçları, Koşu ve Kilo kaybı, Doğru koşu nedir ?

Hedef belirle

Egzersiz için motivasyonu artırmak söz konusu olduğunda, hedefler kritik öneme sahiptir. Hedefleriniz teşvik olur; sizi ileriye götürürler Onlar olmadan, sıkılır, yönünü kaybedersiniz ve cesaretiniz kırılır. Yeni başlayan biriyseniz, gerçekçi bir hedef 20 dakika boyunca sürekli olarak koşmak olabilir veya fitness seviyenize bağlı olarak parkın etrafında bir yürüyüş olabilir. Bu nedenle, zindelik ve dayanıklılık vakfınızı yavaş yavaş inşa ederken gerçekçi ama zorlu bir hedef seçtiğinizden emin olun.

Yürüyüş Molaları yapın

Eğer gerçekten formunuz bozuksa veya son zamanlarda fazla egzersiz yapmadıysanız, koşmak rahatsız edici olacaktır, çünkü henüz hazırlanmandınız.İyi haber, rahatsızlıkların çoğunu bolca yürüyüş molaları vererek ve koşu hızınızı kontrol altında tutabilmenizdir. Bu, yürü-koş-yürü programı olarak bilinir.

Yürü-koş-yürü programı, yaralanma riski olmadan temel fitness seviyenizi oluşturmak için ideal eğitim reçetesidir. Bu program güvenli bölgede kalırken dayanıklılığı artırmanıza yardımcı olur. Alternatif yürüyüş molaları ve koşu aralıkları nefes alma düzeninizi kontrol etmenize yardımcı olur ve eklemlerinizi ve kaslarınızı erken hasarlardan korur. Sonuç olarak, rahat ve erişebileceğiniz bir yürüyüş-koşu oranı seçmekten çekinmeyin. Sınırı aşmak sadece sağlığınız için felaket olacaktır.

Tek koşma

İdeal egzersiz koşusu kadar ideal koşu arkadaşına ihtiyacın var.Koştuğun yolda olan bir arkadaşın koşu mücadelende çok yardımı olucaktır.

Bu artık senin! Başarı ile koşmak, doğru hedefleri koymayı, yeterli yürüyüş molaları vererek kademeli ilerleme kaydetmeyi ve koşacak çözümü bulmayı gerektirir. Bununla birlikte, uygulama hızınız başarının anahtarıdır, bu yüzden harekete geçtiğinizden ve her zaman fitness becerinizde kalmayı unutmayın.

Sizin için iyi koşu ayakkabıları yaralanmayı önlemek için çok önemlidir. Doğru koşu ayakkabısını bulmak, ayaklarınızı ve vücut tipinizi, koşu tarzınızı ve koştuğunuz yeri dikkate almayı içerir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here