Zayıflama

Hızlı Yağ Yakmanın 25 Yolu

Beğenin ya da beğenmeyin, vücudunuzun sağlıklı ve güçlü kalması için yağa ihtiyacı vardır. Yine de hayattaki çoğu şey gibi, ılımlılık anahtardır. Vücudunuzda çok fazla yağ taşımak, sağlıklı vücut fonksiyonunu engeller ve bir dizi ciddi sağlık riskine yol açabilir. Kan basıncınızı düşürmek istiyorsanız veya bu yaz bu mayoda iyi görünmek istiyorsanız, bazen sadece yağları hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak istersiniz. Yardımcı olabiliriz!

İşte Hızlı Yağ Yakmanın 25 Yolu:

 1. Temiz Yemek:Boş kalorilerden kaçının, sağlığını için dengeli ve sağlıklı beslenin.
 1. Daha Fazla Yağ Tüketin: Vücudunuzun işlevini sürdürmesi için yağa ihtiyacı vardır, ancak aldığınız yağ türü önemlidir. Avokadoda bulunanlar gibi diyetinize sağlıklı yağlar eklediğinizden emin olun.
 2. Daha Fazla Çay için:Çalışmalar, yeşil çay içenlerin metabolik olmayanlara göre daha yüksek bir metabolizmaya sahip olduklarını göstermektedir. Daha yüksek bir metabolizma, daha az çalışma ile daha fazla kalori yakacağınız anlamına gelir.
 3. Ağırlık kaldırın:Ağırlık kaldırmak, kasların dinlenirken bile daha fazla kalori yakmasına neden olur. Bu Evde Egzersizlerden birini deneyin.
 4. Daha Fazla Demir Tüketin: Demir, metabolizmanızın güçlü kalabilmesi için hücrelerinize oksijen almakta yardımcı olur. Ispanak ve lahana gibi 3-4 porsiyon demir açısından zengin yiyecekleri hedefleyin.
 5. Bol bol su için: İçme suyu karaciğeri güçlü tutmaya yardımcı olur ve bu sizin için iyidir, çünkü karaciğeriniz depolanan yağları enerjiye dönüştürmeye yardımcı olabilir. Suyun nasıl kilo kaybına neden olduğunu öğrenin.
 6. Alkolden Kaçının:Alkol kalorisi yüksektir ve metabolizmayı yavaşlatır. Hızlı yağ yakmaya çalışırken, her zaman su içmeyi seçin.
 7. Tabata’yı deneyin:Tabata antrenmanı, hem aerobik hem de anaerobik sistemlerinizi güçlendirmek için yüksek yoğunlukta 4 dakikalık aralıklar kullanır ve dinlenirken bile daha fazla kalori yakmanızı sağlar.
 8. Kalorileri Azaltın:Daha fazla kalori alıyorsanız, vücudunuz fazlalığı yağ olarak depolamaya başlayacaktır.Yaşınıza ve kondisyon seviyenize bağlı olarak hangi kalori hedeflerinin nasıl olması gerektiğini öğrenin.
 9. Antremanınızı bölün: Antrenmanınızı daha kısa segmentlere ayırmayı deneyin. Gün boyunca 20 dakikalık iki antrenman, 40 dakikalık bir antrenmanda bir kez aksine metabolizmanızı iki kez hızlandırmanıza yardımcı olabilir.
 10. Mide bölgesi egzersizleri yapın: Güçlü bir çekirdeğe sahip olmak, kaslarınızın gün boyunca nişanlanmasına ve yağ yakmasına yardımcı olabilir.
 11. Kahvaltı yapın:Sabah yemeğiniz gün boyunca size enerji sağlar. Güne hemen başlayın.
 12. Daha Fazla Yiyin:Gün boyunca besin açısından zengin gıdaların küçük porsiyonlarında atıştırmak, enerjiyi korumaya ve yüksek bir metabolizmayı sürdürmeye yardımcı olur.
 13. Basit Karbonhidratları kesin: Basit karbonhidratlar bol miktarda kalori sunar, ancak beslenme açısından çok az fayda sağlar.
 14. Soda’dan Vazgeç: Soda sıfır beslenme sunar ve şekeri yüksektir. Ne yazık ki, tüm bu ekstra şeker karnınıza yağ olarak gelebilir. Diyet sodaları bile vücudunuza zarar verebilir. Soda bağımlısı mısın? hemen vazgeç artık!
 15. HIIT egzersizleri deneyin:Yüksek Yoğunluklu Aralık Antrenmanı, egzersiz yaparken bile yağ yakmanıza yardımcı olabilecek hızlı bir metabolizma güçlendiricidir.
 16. Yürümek:Yürüyüş, yağ yakmanın ve sağlıklı bir vücut inşa etmenin en kolay ve en uygun yollarından biridir. Günde 10.000 adım atmayı hedefleyin.
 17. Uykunuzu alın:Uyku, ertesi gün vücudunuzun iyileşmesine ve enerjilenmesine yardımcı olur. Enerji olmadan, yağ yakma da dahil olmak üzere normal vücut fonksiyonunu korumak için zor bir zaman vardır.
 18. Stresi Kontrol Altında Tutun: Çalışmalar, stresin vücut üzerinde korkunç bir etkiye sahip olduğunu ve hatta karın yağını artırabildiğini göstermektedir. Stres seviyelerini azaltmak için bu Rahatlatıcı Yoga Egzersizini deneyin.
 19. Baharatlı yicekler tüketme:Baharatlı yiyecekler metabolizmanızı aşırı hızlandırır.
 20. Yeni Bir Şey Deneyin:Bir aktiviteye ne kadar çok katılırsanız, vücudunuz buna daha fazla uyum sağlar. Yeni bir spor yapmayı veya yeni bir egzersiz yapmayı deneyin.
 21. Hızlı müziklerle spor yapın: Doğru melodilerle çalışmak, egzersizinizin yoğunluğunu fark etmeden bile artırmanın harika bir yoludur.
 22. Daha Fazla Protein Yiyin: Her yemeğe biraz protein ekleyerek, sindirim sistemi daha fazla çalışmak zorunda ve daha fazla kalori yakıyor. Protein ayrıca sağlıklı kasların korunmasında da anahtardır.
 23. Planlayıcı olun:Meşgul olduğunuzda, spor salonunu atlamak ve arabaya gitmek kolaydır.Planlı olun.
 24. Yağ yakıcıyla Yağ Yakma: Takviye olarak yağ yakıcı kullanmak işe yarayabilir.

Ekstra

 1. Kan Şekerinizi Koruyun:Kan şekeriniz patladığında, vücudunuz istediğiniz şekilde kalori yakamaz.
 2. Biraz Ağırlık Alın (Gerçekten): Ellerinize veya ayak bileklerinize hafif ağırlıklar eklemek, egzersizlerinizin yoğunluğunu arttırmanın harika bir yoludur, bu da yağ yakmaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here