Güzellik

Hassas Yüz Temizleyici

Güneş ışığı, soğuk sıcaklıklar ve kirlilik dahil olmak üzere sürekli çevreye maruz kalan yüz cildimiz için tonla para harcamaktayız.Zamanla, kuruluk, hassasiyet ve tahriş ve sonunda lekeler, ince çizgiler, renk değişikliği ve büyük gözenekler fark ediyoruz. Bu tamamen doğal ev yapımı yüz temizleyici yüzünüz için mükemmel bir ilaçtır. Bu basit yüz temizleyici ile peeling yapın, nemlendirin ve temizleyin.

Malzemeler ve Nasıl yapılır

Sade yoğurt :Laktik asit, sağlıklı cildi teşvik eden büyük bir faydadır. Ayrıca, yoğurt ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına ve cildi nemlendirme ve parlatma yeteneğine yardımcı olur. Sivilce ile mücadele edin, lekeleri azaltın ve bu lezzetli cilt yatıştırıcısıyla yaşlanmaya neden olan serbest radikallerle savaşın.

Limon suyu :Limon suyu, yaşlılık lekelerinin ve yara izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Aknenin iyileşmesine yardımcı olan antiseptik özelliklere sahiptir ve sitrik asit içeriği pul pul dökülmeye yardımcı olur.

Nasıl yapılır ?:

  1. Bir çorba kaşığı yoğurt ve bir çay kaşığı limon suyunu küçük bir kasede karıştırın.
  2. Her ikisini de parmak uçlarınızla karıştırın ve karışımı yüzünüze iyice uygulayın.
  3. 10 dakika bekletin ve ılık su ile durulayın.
  4. Yüzünüz için doğal bir nemlendirici kullanın. Hindistancevizi yağını deneyin.
  5. Bu temizleyiciyi haftada iki ila üç kez kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here