Yoga

Daha Hızlı Kilo Vermek İçin 10 Yoga Pozu

Doğru, kilo vermek için bu on yoga pozu, kilo verme hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır!

Çoğu insan yogayı kilo kaybı ile birleştirmez, ancak bir yoga stüdyosunda ileri bir sınıfa girerseniz, kalabalığın, sağlıklı bireylerle dolu olduğunu göreceksiniz. Çünkü yoga, rutin ve doğru bir şekilde yapıldığında, inanılmaz derecede güçlü bir kilo verme aracıdır. Dengeli bir pozisyon tutarken kaslarınızın yandığını ve enerji yakımını göreceksiniz, bu da kasları devreye soktuğunuz anlamına gelir, aynı şekilde ağırlık kaldırırken de devreye girdiği gibidir. Ayrıca, kasları aktive ettiğinizde, vücudunuz kalbinizi hızlandırır, kalori ve yağ yakımını uyarır.

Kilo kaybı için en sevdiğimiz yoga pozlarından bazılarını derledik. Bu pozlar, kalori yakmak için çok etkili olan büyük kas gruplarına girer. Bazıları da oldukça zordur, bu yüzden vücudunuzda yağsız kas oluşturmanıza yardımcı olurlar.

Gerekenler: Yoga minderi (mat)

Yapılması gerekenler: Her hareketi 30 saniye kadar tutun. 10 hamleyi de tamamlayın ve 2-3 kez daha tekrarlayın.

Sandalye pozu:

Tüm bacak kas gruplarını aktive ettiği için bu hareket en iyisidir.

Warrior

Warrior II

Savaşçı II, Savaşçı I’e benzer, ancak farklı alanları açmanıza ve uzatmanıza izin verir. Deneyin ve ince ama önemli bir fark göreceksiniz.

Warrior III

Bir meydan okumaya gerçekten hazır olduğunuzda, Savaşçı III’ü deneyin. Basit görünüyor, ama değil. Poz tutarken dengenizi korumaya çalışmak için tüm bacağınız ve sırt kaslarınızla hissetmeniz gerekir. Bu poz üzerinde ilk kez çalıştığınızda, bacaklarınızda ciddi bir ağrı hissedebilirsiniz.

Yoga Tahta pozu

Bacak, karın, kol ve omuzlarınızı çalıştırıcaktır. Vücudunuz düzgün duruş sağlamak için sarkma veya kalçalar olmadan düz bir çizgide olmalıdır.

Tekne Pozu


Tekne pozu, kendinizi tutmak için güçlü bir mide gerektirir, bu nedenle gerilmekten kaçınmak için bacaklarınızı ve sırtınızı düz tutmaya odaklanın.

KC

Bu pozisyonda bacaklarınızı ve omurgalarınızı germek için mükemmeldir, bu yüzden en popüler pozisyonlardan biridir. Bununla birlikte, uygun formun elde edilmesi ve sürdürülmesi, vücudunuzdaki farklı kaslara da girerek kalori yakar ve kalp atış hızınızı yükseltir.

yogi

Üst vücudunuzu birleştirmek için harika bir poz, çünkü kollarınızın, omuzlarınızın ve sırtınızın birlikte çalışması gerekecek. Ayrıca karın ve göğsünüz için büyük bir esneme.

Yoga Kartal pozu

Yogada kartal pozu baldırı hedeflerken diğer bacak kaslarına da hedeflemektedir. Ayrıca, vücudunuzu eğilmek yerine düz tutmak için sırtınızı ve karın kaslarınızı kullanmanız gerekir.

Üçgen Poz

Son kilo kaybı yoga pozumuz üçgen pozdur. Kalça, uyluk, basen ve omuz dahil olmak üzere tüm vücudunuzu çalıştıran harika bir hizalama ve germe pozudur.

Yoga, formunuzu geliştirmek ve kilo vermeye başlamak için harika bir yoldur. Sıkı kasları düzenleme ve germenize yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here