Yoga

Bel Ağrısına iyi gelen Yoga Pozisyonları

Ülkemizde çoğu kişinin hatta üçte ikisi göre, yaşamlarının bir noktasında bel ağrısı yaşamaktadır.Bu şaşırtıcı sayıda bir rakamdır! Daha da kötüsü, bu insanların neredeyse yarısı hiç tedavi aramıyor. Acı içinde yaşamak için bir sebep yok! Bel Ağrısı için bu Yoga Pozisyonları ağrınızı azaltmak ve hatta düzeltmek için harika bir yoldur! Yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız Yoga uygulamak mükemmel bir fikirdir. Elbette, herhangi bir acı çekiyorsanız, yeni bir rutine başlamadan önce mutlaka bir doktorla konuşmalısınız.

Hemen hemen her yoga pozisyonu değiştirilebilir, yani şu anda hangi esneklikte olursanız olun, sizin için çalışmasını sağlamanın bir yolu vardır. Germe rutinine başlamadan önce hoş ve ısındığından emin olmak her zaman harika bir fikirdir. Sıcak kaslar daha yumuşak olacak ve daha fazla yaralanma riskini azaltacaktır. Bir yürüyüşe çıkın veya ısınmak için bisikletle hafifçe seyrederek birkaç dakika geçirin.

Fizik tedavi uzmanların görüşleri:

En iyi germe, sadece alt sırtın üzerine değil, aynı zamanda çevredeki yapılara da ulaşan gerdirmelerdir. Vücudumuz birçok hareket düzleminde hareket ettiğinden, sadece “ileri” olan değil, aynı zamanda kas ile birlikte daha verimli bir şekilde uzatan “ileri ve rotasyonlu” olan gerilmelerin yapılması önemlidir.

Bu dönme bileşenini ekleyerek, bel ve kalça kasları içeren daha etkili bir esneme elde edersiniz.

Vücudun her yöne hareket etmesi gerekiyordu, ancak ağrı varsa, belirli hareketler sınırlanmalıdır. Esneme genellikle ilk başta rahatsız edicidir, bu nedenle rahatsızlık iyidir, ancak ağrı değildir.

Herhangi bir hareket veya pozisyon keskin veya acıya veya ağrıya neden oluyorsa, hareketi bırakmanız ve doktorunuza danışmanız önerilir.

Bel Ağrısı için Yoga Pozisyonları


İhtiyacınız olan şey: Yumuşak bir yüzey, havlu veya yoga matı.

Yapılması gerekenler: Her pozu en az 60 saniye yapn. Daha uzun süre beklemeniz gerektiğini düşünüyorsanız, bu tamamen iyi! Nefesinizi rutinin tamamı boyunca kontrol etmeniz zorunludur. Bu daha derin bir esneme ve daha iyi bir duruş elde etmenizi sağlayacaktır.

Pozisyon 1:

Bu poz, başlamak için mükemmel bir yoldur çünkü omuriliği hizalar ve uzatır. Sıklıkla, bel ağrısına omurga sıkışması neden olur. Bu, çok uzun süre oturduğumuzda, eğildiğinde veya hatta durduğumuzda meydana gelir. Bu poz benim favorilerimden biri! Basit ama çok rahatlatıcı.

Pozisyon 2:

Omurga hareketliliği üzerinde duruluyor. Bu poz, bel ağrısının başka bir yaygın nedeni olan kas sertliğini artıracaktır. Bu pozun en büyük faydalarından biri, nötr omurganızın nasıl hissetmesi gerektiğini size öğretmesidir. Bugünlerde çok fazla zaman harcadık bilgisayar ve telefonlar üzerinde ya da kanepede. İyi duruş bel ağrısında harikalar yaratabilir!

Pozisyon 3:

Bu poz sadece omurganızı değil, tüm arka zincirinizi de uzatacaktır. Bazen bel ağrısı, sırtta ama sırtında bir sorundan kaynaklanmaz. Bacaklarınız ve kalçalarınız sıkı ise, omurganız doğal olmayan bir konuma zorlanabilir.

Pozisyon 4:

Benim tüm zamanların favorilerimden bir diğeri! Çok güzel hissettiriyor! Bu poz kalçalarınızı gerecek. Bu vücut kısımlarından herhangi birinde sıkılık bel ağrısına neden olabilir.

Pozisyon 5:

Bu poz, alt sırtta genellikle çok sıkılaşan alan açmaya odaklanır. O sıkı omurga kaslarını serbest bıraktığı için omurganızı tamamen hissedeceksiniz. Sırtüstü bükülme, duruşunuzu iyileştirdiği için ‘omuz kamışı’ üzerinde de çalışacaktı.

Ağrılarınız şiddeli ve acılı ise doktorunuzla görüşmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here