Beslenme

Az Yağlı Yoğurt ve Kefirin Tadını Çıkarmanın 3 Nedeni

Yoğurt ve kefir gibi fermente gıdaların kökenleri o kadar ileri gitmektedir ki kayıtlı tarihlerden önce gelirler. Bu eski süper yiyeceklerin bu kadar uzun sürmesinin bir nedeni var. Sağlığımız ve genel refahımız için önemli olmaya devam ediyorlar. Az yağlı yoğurt harika tadı olan fermente bir süt içeceği fonksiyonel probiyotiklerdir, yani enfeksiyona karşı savaşmak için sağlıklı bakteriler kullanarak sağlığı aktif olarak teşvik ederler.

Güçlü Probiyotik Kaynağıdır

Araştırmalar, probiyotiklerin insan vücudu için harikalar yapabileceğini göstermiştir. Enfeksiyonlardan sağlıklı bakteriler savaşır.Bu nedenle anne sütü bebekler için çok sağlıklıdır. Anne sütü, bebeğin bağırsaklarını sağlıklı ve güçlü koruyan mikroplar içerir.

Yoğurt ve Kefir Enflamasyon ve Enfeksiyonla Mücadele

Probiyotikler iltihapla savaşır, bağırsak ve vajinal enfeksiyonlardan korur, kardiyovasküler hastalık riskini azaltır ve bazı kanser riskini azaltır. Ek olarak, probiyotiklerin bağışıklık fonksiyonunu güçlendirdiği gösterilmiştir.

Yoğurt Kilo Vermenize Yardımcı Olabilir

Günlük düşük yağlı yoğurt kilo vermenize yardımcı olabilir. Yoğurt doğal olarak kalsiyum açısından yüksek olduğundan, hücrelerde yağla savaşmalarını sağlamak için değişiklikler yaparak kilo alımını azaltmaya yardımcı olur.Ek olarak, çalışmalar yoğurtun yağsız kas kütlesini korumada etkili olduğunu bulmuştur. Yağsız kas kütlesi önemlidir, çünkü vücudu kasla değil yağla savaşmaya zorlar. Ancak şekerli yoğurt çeşitlerine dikkat edin. Az yağlı sade veya doğal yoğurtu deneyin ve optimum sonuçlar için kendi meyvelerinizi ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here