Beslenme

Aralıklı Oruç Nedir? Aralıklı oruç tutmaya nasıl başlamalıyım ?

İstiyorsanız deneyebilirsiniz, herkes bu sağlık trendinden birkaç ipucu öğrenebilir.

Aralıklı oruç, ünlüler arasında popüler bir kilo verme diyetidir, ancak şimdiye kadar yapılan araştırmalar, düzenli yemekler yemekten daha iyi sonuçlar verdiğini kesin olarak kanıtlamamıştır.


Aralıklı oruç tutan insanlar, her gün sadece sekiz saatlik bir kısımda yemek gibi, belirli bir zaman diliminde ne zaman veya ne kadar yiyebileceklerini kısıtlar.
Aralıklı oruç tutmayı denemek istiyorsanız, gece geç saatte atıştırmalıkları keserek en iyi faydayı elde edin.Daha fazla uyumanıza yardımcı olacaktır.

Yemek saatlerinizi sınırlamak, yemeğinizi daha maksatlı hale getirirken, aralıklı oruç herkes için uygun değildir.

Aralıklı oruç nedir?

Aralıklı oruç genellikle basit bir kavramı tanımlar.İstediğinizi hemen hemen yiyebilirsiniz, ancak sadece belirli bir süre boyunca yiyebilmenizi sağlar.

Zaman kısıtlamalı oruç:Popüler 16:8 yöntemini içeren bu program, günde yaklaşık 16 saat oruç tutuyor ve sekiz saatlik bir süre içinde yemek yiyorsunuz.Çoğu insan geceleri oruçlarını başlatarak, kahvaltıyı atlayarak ve öğle yemeğinde ilk öğünlerini yiyerek bunu yapar. Bu onlara yarına kadar kendilerini beslemeleri için yedi saat daha verir.

Mükemmel diyet 5:2 nedir ? Genellikle 5:2 diyeti olarak bilinen bu seçenek, her hafta iki oruç gününde önerilen kalori ihtiyacının yaklaşık % 25’ini ve diğer beş gün boyunca kısıtlama olmadan yemenizi sağlar.

Aralıklı oruç uzun vadede güvenli midir?

Aralıklı oruç planları, özellikle hedefiniz kilo vermekse, muazzam bir şekilde geri tepme potansiyeline sahiptir.Oruç, bulantı, dehidrasyona ve hatta zaman içinde kilo almaya yol açabilir.Oruç tutmanın metabolizma üzerindeki uzun vadeli etkilerini etkili bir şekilde inceleyen yeterli kesin araştırma yoktur.Oruç tutmaya çalışan herkesin uzun süreler boyunca oruçlarının süresini ve sıklığını kademeli olarak artırması gerektiğini ve doktorların ilerlemenizi yakından izlemesi gerektiğini tavsiye ediyor.

Gerçek, besleyici yoğun gıdaları tutarlı bir şekilde yemek , bizi fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak besler. Bu yüzden aralıklı oruç sizin için işe yarıyorsa, devam edin

Aralıklı oruç tutmaya nasıl başlamalıyım ?
EĞER düşünürseniz, küçük ve basit bir başlangıç ​​yapmanızı tavsiye ederim.İşiniz bittiğinde mutfağınızı kapatın, gece boyunca daha fazla uyumaya çalışın ve yarın her zamanki saatte tam bir kahvaltı yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here