Zayıflama

Alt karın yağlarından nasıl kurtulabilirim ?

Alt karın yağını eritmek zor olabilir.Aslında, bazı vücut tipleri mide çevresindeki yağ diğer yerlerden daha uzun süre orada kalmaktadır. Alt karnınızda bir fark görmeden önce uyluklarınızda, kollarınızda ve göğsünüzde yağ kaybedebilirsiniz.

Göbek yağını kaybetmek zor olabilir. Yine de umutsuz olmayın.Sağlıklı beslenme ve güçlü bir egzersiz planının izlenmesi, alt karın yağından kurtulmanıza ve onu uzak tutmanıza yardımcı olur. Kilo kaybının en önemli yönü dengeli bir diyettir. Çok fazla kalori yemek (sağlıklı yiyecek olsa bile) kilo almanızı sağlar. Alt karın yağından kurtulmak için doğru miktarda yiyecek ve doğru yiyecek yemelisiniz.

Göbek yağını kaybetmenize ve uzak tutmanıza yardımcı olan diyetler ve egzersizler hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Adım 1: Abur cuburları sınırlayın.
Abur cuburları hayatınızdan çıkarmak zorunda değilsiniz. Aslında, ara sıra yiyebilirsiniz.Ancak, günlük hamburger ve dondurma bel hattınıza cm katacaktır. Hayatınızın diğer kısımlarından kalori kesiyor olsanız bile, günlük abur cubur düzeltmesi göbek yağını kaybetmenizi engelleyebilir.

Abur cuburları sağlıklı alternatiflerle değiştirerek başlayın. Tatlı yerine muz veya tuzlu cips yerine sebzeler alın. Şu anda haftanın her günü abur cubur yiyorsanız, ancak haftada üç gece ile sınırlamaya başlıyorsanız, abur cubur tüketiminizi yarıdan fazla azaltmışsınız demektir!

Adım 2: Diyetinizi Yaşam Tarzı Yapın.
Vücudumuz sadece diyetlere farklı tepki vermekle kalmaz, aynı zamanda beynimiz de tepki gösterir. Bir kişi için sık yemek, istekleri önlemeye yardımcı olabilir.Bazı insanlar alımlarını takip etmek ve kalori saymaktan faydalanırlar.Size uygun bir diyet bulun ve bir yaşam tarzı yapın.

Adım 3:Diyet değiştirin
Sizin için çalışan bir diyet bulduğunuzda,uzun vadede ona bağlı kalmak sorun olabilir.Aslında, inatçı alt karın yağını daha uzun süre tutmanıza neden olabilir. Vücudunuzu kısıtlayıcı bir diyete koyduğunuzda, beyniniz bir besin eksikliğini yorumlayabilir. Bu olursa, metabolizmanızı yavaşlatır ve acil durumlarda yağ depolarına tutunur.

Adım: Egzersiz ekleyin.
Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına planladıktan sonra bir egzersiz planı eklemeyi deneyin.

Göbek yağını kaybetmeye gelince, kardiyo, mide antremanı ve kuvvet antrenmanı kombinasyonu yapmak istersiniz. Kardiyo fazla kilo vermenize yardımcı olur. Karın kasları sıkı, güçlü bir mide için karın kaslarınızı güçlendirir. Son olarak, kuvvet antrenmanı kas oluşturur ve daha fazla kas, dinlenirken daha fazla kalori yakacağınız anlamına gelir.

Adım: Emin olun!
Göbek yağını kaybetmenin son adımı kendimize güvenmektir. Şansınız, karın yağınızın olması gerekenden daha bilinçli olmanızdır. Kendinizi yere bırakarak zaman ve enerji harcamayın. Bunun yerine, olumluya odaklanın. Vücudunuzu yolculuğun her noktasında sevmeyi öğrenin ve sağlıklı beslenmenin ve düzenli egzersiz yapmanın her zamankinden daha kolay olduğunu göreceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here