Spor

Kilo Vermenize Yardımcı Olmayacak 5 Yararsız Egzersiz

Çoğu insan, herhangi bir fiziksel aktivitenin kilo kaybına yol açtığını düşünme eğilimindedir. Anlaşıldığı üzere, bu varsayım yanlıştır. Amacınız daha ince olmak ve fazla kilolardan kurtulmaksa, kas kazanmanıza neden olan ve sizi görsel olarak daha büyük gösteren egzersizleri yapmayı bırakmanız gerekir.

Bu egzersiz, mideyi görsel olarak büyütürken ve beli daha az fark edilir hale getirirken oblikleri geliştirir.

Bunun yerine ne yapmalısınız: Ağırlıksız eğimlere geçin veya 3-4 kg dan daha ağır olmayan dambıl kullanın. Bu egzersizi haftada bir kereden fazla yapmayın.

Squat, kalçalarınızı ve iç bacak sıkılaştırmak için en etkili egzersizlerden biridir. Ancak aşırı kilonuz varsa ve kaslarınız yağ birikintileriyle kaplıysa, squat yapmak vücudun bu bölgelerini daha da büyük gösterecektir. Ayrıca, bu egzersiz sadece kalçaları değil, bacak kaslarını da büyütecektir.

Bunun yerine ne yapmalısınız: Barbell squat hareketlerine kapılmayın. Başlangıçta ağırlıksız çömelin. 4-5 set için 20-30 tekrar yapın, aralarında 30-40 saniyeyi geçmeyecek şekilde mola verin.

Vücut yağlarıyla mücadele söz konusu olduğunda, dış ve iç bacak en sorunlu bölgeler olabilir. Kadınlar, zayıflama umuduyla spor salonunda aktif olarak makine ağırlığı destekli kalça egzersizleri yapıyor. Ancak bu tür güç eğitimi kilo kaybına yol açmaz.

Bunun yerine ne yapmalısınız: Başlangıç ​​olarak, makine ağırlık destekli addüksiyon/abdüksiyon egzersizini yapmayı bırakın ve yerine ağırlıksız (veya düşük ağırlıklı) lunges egzersizi yapın.

Güç antrenmanı yapan herkes için sırt güçlendirme egzersizleri çok önemlidir. Ancak bunları sık sık ve ağır ağırlıklarla yapmak sırtınızın çok genişlemesine neden olarak figürünüzün feminen oranlarını bozabilir.

Bunun yerine ne yapmalısın: Sırt egzersizlerini haftada bir defadan az ağırlık kullanarak yap. Her antrenmandan önce ısınmanız hiperekstansiyon içermelidir: bu, kas kütlesini arttırmadan sırt kaslarını güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Bu egzersiz, ek ekipman gerektirmediği ve evde kolayca yapılabildiği için uygundur. Bununla birlikte, aşırıya kaçmamalısınız şınav göğüs kaslarını, triseps brachii’yi ve trisepsleri güçlendirir. Fazla kilonuz varsa bu kasları çalıştırmak kollarınızı ve omuzlarınızı daha da büyük gösterecektir.

Bunun yerine ne yapmalısınız: Şınav yerine plank ile değiştirin. Bu, büyük kas gruplarını güçlendirmeye ve mideyi sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır.

Bonus
Amacınız kilo vermekse uymanız gereken üç temel kuralı unutmayın :

  • Kardiyo ve kuvvet egzersizlerini birleştirin.
  • Antrenman programlarınızı değiştirin ve aynı kas grubu için farklı egzersiz çeşitleri yapmaya çalışın.
  • Fazla kilo vermek için, daha küçük ağırlıklar kullanarak egzersizler yapın, ancak aralarında daha kısa molalar vererek daha fazla set ve tekrar yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here