Sağlık, Spor

Yürüyerek Nasıl Kilo Verilir

Koşma, dönme ve HIIT antrenmanları, konu kilo vermek, forma girmek ve sağlıklı olmak olduğunda çekiciliği ve dikkati çekebilir. Bununla birlikte, alçakgönüllü ve basit yürüyüş egzersizi de çok perişan değil. Yürürken zaferin hiçbirini alamasa da, kesinlikle ağırlığının üzerinde yumruk atıyor. Araştırmalar, haftalık yürüme mesafesinin uzun ömürle yakından bağlantılı olduğunu gösteriyor, bu yüzden uzun yürü ve uzun yaşa!

Yürüyüşün Sağlığa Faydaları
” Yürümek insanın en iyi ilacıdır “

Günde bir saat yürüyüş diyabet, kalp hastalığı, tansiyon, felç, meme kanseri, kolon kanseri, bunama ve hatta ölüm riskini azaltabilir.Yürümenin ruh sağlığı ve depresyon belirtileri üzerinde de olumlu etkisi olabilir, daha iyi uyumanıza yardımcıve bilişsel işlevi iyileştirebilir.

Diğer birçok kardiyovasküler aktivite bu sağlık yararlarıyla övünür, ancak yürümenin en güzel yanı, bunu nasıl yapacağınızı zaten bilmeniz, neredeyse hiçbir ekipmana ihtiyacınız olmamasıdır, bunu her yaşta yapabilirsiniz, her yaşta yapabilirsiniz. eklemler ve vücut ve yaralanma riski inanılmaz derecede düşüktür.

Gerçekten de bir araştırma , diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol ve kalp hastalığı gibi sağlık sorunları riskini azaltmada yürümenin koşmak kadar iyi olduğunu ileri sürdü! Mesele şu ki, yürümeyi koşmanın pasaklı kuzeni olarak düşünme. Yürüyüş harika.

Başlamadan önce
Yürümek, doğal ve güvenli olan hafif bir egzersizdir, ancak son zamanlarda hareketsiz kaldıysanız, aşırı kiloluysanız, herhangi bir tıbbi durumunuz varsa veya başka türlü emin değilseniz, lütfen doktorunuza gidin ve egzersize başlamadan önce muayene olun.

İyi bir duruşla rahat, daha ileri ve daha hızlı yürümek. Kötü yürüme tekniği sizi yavaşlatabilir, rahatsızlığa neden olabilir veya erken yorulmanıza neden olabilir. Uzun yürümek, çeşitli duruş sorunlarını düzeltmenin basit bir yoludur.

Kilo Vermek İçin Ne Kadar Hızlı Yürümek?
Yürüyerek kilo vermek için hızlı bir tempoda 30 – 60 dakika veya çok formdaysanız bir güç yürüyüşü temposu hedefleyin. Hızlı yürümek sadece kilo vermekle ilgili değildir. Yürümekten önemli sağlık yararları elde etmek için en azından tempolu bir yürüyüşün hızında yürümeniz gerekir.8910

Uzun bir yürüyüşe çıkmak yerine, gün boyunca birkaç kısa yürüyüşe çıkabilirsiniz (örn. üç adet 10 dakikalık yürüyüş, iki adet 30 dakikalık yürüyüş). Araştırmalar bunun en az kilo kaybı için etkili olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here