Güzellik

Deniz Tuzu Banyosu Detoks

Pazartesi gününüz uzun bir haftasonundan sonra yavaş yavaş başlıyor olsun ya da Cuma gününüz iş haftasından sonra yorucu hissediyor olun, vücudunuzun iyileşmesi gerekiyor. Stres, çevresel faktörler ve gıda seçenekleri zihinsel ve fiziksel enerjimizi tüketir ve cildimizi olumsuz etkiler. Bu deniz tuzu banyosu detoksu, cildimizi detoks ederken kaslarımızı ve zihnimizi gevşetmeye yardımcı olmak için mükemmel bir bileşen kombinasyonu sağlar. Dinlendirici bir çalma listesi bulun ve ıslanmaya hazır olun.

Temel Malzemeler ve Nedenleri:

Deniz Tuzu:Deniz tuzları vücuttaki toksinleri uzaklaştırmak için mükemmeldir. Ayrıca kasları yatıştırmaya ve spazmları önlemeye yardımcı olan potasyum bakımından yüksektir.

Epsom Tuzu:Özellikleri, vücudunuzdaki toksinleri terlemeye yardımcı olur, bu banyoyı yatıştırmak için kas ağrısını ve vücudunuzdaki iltihabı hafifletir.

Elma sirkesi:Elma sirkesi cildinizin doğal pH değerine kavuşmasına yardımcı olur. Bu, cildinizin sağlıklı kalmasını sağlamak için önemlidir. Ayrıca cildinizi yumuşatır, genç bir görünüm verirken sivilce ile savaşır.

Nasıl yapılır:

  1. 1/4 bardak epsom tuzu, 1/4 deniz tuzu ve bir kasede birleştirin ve iyice karıştırın.
  2. Banyo suyunuzu yüksek sıcaklıkta çalıştırın. Ne kadar sıcak olursa o kadar iyidir, ancak vücudunuzuna uygun olduğundan emin olun.
  3. Küvet çalışırken, haznenin içeriğini küvete ve 1 fincan elma sirkesine, tercihen musluk kafasının daha hızlı yayılması ve çözünmesi için dökün.
  4. Küvetin taşacağı noktaya kadar yeterince doldurulmadığından emin olun ve tüm vücudunuzu küvete yavaşça daldırın.
  5. Bu detokstan en iyi şekilde yararlanmak için vücudunuzu 30-35 dakika su altında tutun.
  6. En iyi faydaları elde etmek için haftada bir kez detoks yapmalısınız.

Ek İpuçları: Bu detoksu daha rahatlatıcı hale getirmek için, rahatlama için lavanta, tıkanıklıkla savaşmak için okaliptüs veya yatıştırıcı kaslara yardımcı olmak için nane gibi bazı esansiyel yağlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca kan basıncınızı dolaştırmak için cildinize hafifçe masaj yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here