Sağlık

Spor Sonrası Vücuttaki Su Kaybını Önlemek

Ayrıca, sağlığınız için en uygun olanın olup olmadığını öğrenme vakti.

Her zaman duyarsın: Daha fazla su içmelisin.Çok duyuyoruz değil mi bunu ? , ancak genel olarak konuşursak, iyi bir şekilde vücudun su ihtiyacını karşılamak bir çok sağlık yararı vardır.

Ancak, tüm sular eşit değildir, yani bazıları daha ucuzdur veya diğerlerinden daha fazla besin değerlerine sahiptir.

Musluk suyu

Halka açık bir tuvaleti temizleyen sudan, mutfak lavabonuzdan çıkan suya kadar her yerde bir musluk suyu bulunur.

Her ne kadar birçok insan, tatlarını veya güvenlik kaygıları üzerine musluk suyu içme fikriyle kuşkulu olsada , gerçek şu ki, musluk suyunu içmek güvenlidir.

Dahası, çeşitli şişe suyunu satın almaktan daha ucuzdur.

Eksileri

Diğer zararlı maddelerin su kaynağını kirletmesini önleyen endüstriyel düzenlemeler olsa da, bazen bu işe yaramaz. İlla ki bir şekilde kirlenme ihtimali vardır.
Su kaynağınızdaki işlemlerin güvenilir olmadığından endişeleniyorsanız, daha fazla temiz su için her zaman bir su arıtma sistemi satın alabilirsiniz.

Maden Suyu

Bir maden kaynağından çekilen maden suyu, adından da anlaşılacağı gibi, kükürt, magnezyum ve kalsiyum gibi minerallerle doludur sizin için iyi olan her şey doğal olarak içinde bulunmaktadır.

Maden suyunun gerçekten bazı sağlık yararları vardır , çünkü vücudunuzun kendi kendine oluşturamayacağı mineraller sağlar. Aynı zamanda, sindirim konusunda yardımcı olabilir ve birçok kişi, kişisel tercihine rağmen, musluk suyunun tadını bile beğenebilir.

Kaynak Suyu

Bu su çeşidi kuyu diye tabir ettiğimiz şehirlerden uzak semtlerde kullanılmaktadır.O yörenin insanı o suyun temiz olduğunu bilir güvenir ve içer.


Maden suyunda bulunan aynı yararlı minerallerin çoğunu içerir.

Kaynatılmış Su

Bu tip su kaynatılır ve buhar toplanır ve tekrar sıvı halinde yoğunlaştırılır.Kirlendiğini düşündüğünüz suyun temizleme yöntemidir.Biraz zamandan kaybettir.Temiz suyu kendiniz yapmış olursunuz.

Alkali Su

Alkali su normal musluk suyundan daha yüksek bir pH seviyesine sahiptir.
Bu tür suyun daha yüksek bir pH seviyesine sahip olması, bazı insanların vücuttaki asidi nötralize etmesine, yaşlanma sürecini yavaşlatmasına ve hatta kanseri önlemesine yardımcı olabileceğine inanmasına neden olmuştur.

Alkali Su: Zayıflatır mı? Bunu sizin için araştırıcaz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here