Sağlık

Beyin Sağlığı için Bu Kuvvet Antrenmanının İnanılmaz Faydalarını

Kadın efsaneleri ve endişeleri ve kuvvet antrenmanı uzun süredir devam ediyor.”Ağırlık kaldırmaya başlarsam büyüyeceğim” diye korkuyorlar. Giderek daha fazla kadın “güçlü, yeni güzel” mantrasını savunuyor.Artık metabolizmamızı hızlandırmak, karın yağını azaltmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için kuvvet programlamanın ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, gelişmekte olan bir araştırma izi, beyin sağlığı için kuvvet eğitiminin yararları hakkında şaşırtıcı yeni bulgular vermeye başladı.

Beyin Sağlığı için Kuvvet Antrenmanının İnanılmaz Faydaları

Hafıza fonksiyonu
Haftada bir kez düzenli egzersiz antrenmanı yapan yetişkinler, hafızanın iyileştirdiği önemli bir artış gösterdi.Bu da sürekli beyin ve hafıza fonksiyonuna yol açar. Kuvvet antrenmanı ömür boyu beyin gücünü artırır.

Esneklik
Kuvvet antrenmanı, zihinsel esnekliği artırarak kontrollü, öngörülebilir bir ortamda engellerin üstesinden gelme fırsatı sunar.

Daha iyi uyku
Daha iyi uyku sizi daha mutlu eder, ancak aynı zamanda daha akıllı hale getirir.Yeni bir fiziksel beceri veya zihinsel sürecin nasıl gerçekleştirileceği gibi prosedürel anılar beyne kodlanır. REM uyku, doğrudan diğer uyku veya uyanıklık durumlarından daha fazla geliştirir.

Kas büyümesi ve derin uyku birbirine bağımlıdır.Kaslarımızı güçlendirdiğimizde, dinlenme glikoz metabolizması, kan basıncı ve metabolik hız gibi hayati bedensel işlevlerin tümü düzenlenir. Beyin sağlığı için kuvvet antrenmanının bir diğer yararı, tüm bunların stres azaltmaya katkıda bulunmak için birlikte nasıl çalıştığıdır.

Endorfinler
Koşucunun yüksek seviyesine ilerleyin: Kuvvet antrenmanı ayrıca klinik depresyon ve anksiyete semptomlarını da iyileştirir.Vücudumuzun sinir sistemi ve hipofiz bezleri, doğal ağrı kesiciler olarak endorfinler (beyin tarafından üretilen doğal afyonlar) üretir. Ayrıca zevk indükleyicisi olarak da çalışırlar. İyileştirilmiş ruh hali ve enerji seviyeleri, bulanık stres kaynaklı beyin sisini serbest bırakan netlik türüyle sonuçlanabilir. Daha iyi karar vermeye merhaba deyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here