Spor Giyim

Sütyen Bakımı 101: Sütyenlerinizin bakımını doğru şekilde yapmak için 7 kolay adım

Sonunda her şeye uyan favori sütyenini buldun. Ama birkaç ay sonra, artık senin için sorunlar çıkmaya baş gösterdi. Yeterince destekleyici değilartık. Alt tel dışarı çıktı. Kayışlar neden sürekli düşmeye başlıyor..

Hepimiz oradaydık. İyi haber şu ki, güvenilir sutyeniniz bir başkanlık döneminden daha uzun sürebilir . Sütyeninize uygun bakım ile, ona aşık olmaya başladıktan hemen sonra veda etmek zorunda kalmayacaksınız. Bu yüzden mi bağlılık sorunlarımız var?

  1. Her gün aynı sutyeni giymeyin.

“Ama onu seviyorum diyorsun!” Biliyoruz biliyoruz. Ama tıpkı senin gibi, sutyeninizin de dinlenmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Şeklini korumasına yardımcı olmak için yalnızca gün aşırı kullanın.24 saat boyunca veda etmekten gerçekten korkuyorsanız, aynı sutyenden iki tane alın ve değiştirin.

  1. Soğuk ve yumuşak bir döngüde yıkayın.

Ne düşündüğünü biliyorum. Sana sütyenlerini elde yıkamanı söyleyeceğimi sandın. Bu ideal olsa da, burada küçük adımlar atıyoruz ve bazen sadece kolaylıktan yana olmanız gerekiyor. Ama eğer kendini iyi hissediyorsan, burada el yıkama hakkında bir şeyler öğrenebilirsin.

Her neyse, bu basit. Sıcak suya uzun süre maruz kalmak sutyeninizdeki elastikliği bozar ve bu da sutyeninizin uyumunu ve verdiği destek miktarını ciddi şekilde değiştirir.

  1. Çamaşır makinesine koymadan önce tokaları sıkın.

Sütyeninizin kopçalarını tutturmak, sütyeninizin her yöne çekilmesini ve bükülmesini engeller. Ayrıca yükteki diğer kıyafetlerinizi de takılma ve yırtılmadan kurtarır.

  1. Bir iç çamaşırı çantası kullanın.

İç çamaşırı çantaları sadece sutyenlerinizin dönüş döngüsünde gerilmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda sutyeninizdeki daha hassas kumaşları yükünüzdeki diğer malzemelerden korur. Kot pantolonlarımızı ve plaj havlularımızı sutyenlerimizle birlikte çamaşır makinesine attığımız için hepimiz suçluyuz. Sorun değil.

Aslında, o kadar da iyi değil . Ancak bir iç çamaşırı çantası en azından karışık yükünüzü haklı çıkaracaktır. Sonuç olarak, sütyenlerinizin şeklini korumasını, yumuşak ve destekleyici sütyeniniz hala aynı kalmasını istiyorsanız iç çamaşırı çantasını kullanın.

  1. Deterjan konusunda seçici olun.

Deterjanınızda sütyeninizin ciddi şekilde alerjisi olan iki bileşen vardır: çamaşır suyu ve alkol. Bu bileşenlerin her ikisi de sütyeninizdeki likra, spandeks ve elastan liflerini parçalayacaktır. Ayrıca, çok sevdiğiniz eğlenceli renkleri ve tasarımları solduracaklar.

Bir dahaki sefere doğal ve yumuşak bir deterjan tercih edin. “Zor lekelerle mücadele eder” diyen herhangi bir şeyin sütyeniniz için güvenli olmadığını varsayabiliriz.

  1. Kurutma makinenizden ayrılın.

Cidden, gitmeli. Sıcak su nasıl sutyenin lastiğini kırıyorsa, kurutucunuzun ısısı da aynısını yapacaktır. Kurutucular ayrıca sutyeninizin balenine oldukça zararlı olabilir, bu da onu zarar veya kırılmaya daha yatkın hale getirir.

  1. Braletlerinize de biraz sevgi verin.

Ne yazık ki, aradığınız kolay ve düşüncesiz adım. Hayır, farklı sütyen türleri farklı bakım gerektirmez. Bu, tüm sütyenlerinizi aynı anda yıkayabileceğiniz anlamına gelir ; kopçaları takın ve aynı iç çamaşırı çantasına iki veya üç tane koyun! Ne yaparsanız yapın, dantel braletlerinize ve T-Shirt sütyenlerinize en sevdiğiniz push-up’ınıza gösterdiğiniz sevgi ve ilgiyi gösterdiğinizden emin olun. Bunu hak ediyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here