Sağlık

Seyahat Ederken Nasıl Egzersiz Yapılır?

Çoğumuz seyahat ederken zindelik hakkında her şeyi unuturuz. Ancak ister iş için seyahat ediyor olun ister tatilde olun, yolda olmak antrenmanları atlamak anlamına gelmemelidir.

Aslında yoldayken çalışmaya devam etmek oldukça kolay sadece biraz esnek olmanız, meydan okumayı sevmeniz ve egzersiz rutininizi biraz değiştirmeye hazır olmanız gerekiyor. Aslında, seyahat etmek ve normal eğitim yerinizden uzakta olmak, yeni bir şeyler denemek için harika bir fırsattır ve olmasını istiyorsanız, hem zihinsel hem de fiziksel olarak bir şeyleri canlandırabilir ve tazeleyebilir.

Evde yapamayacağınız aktiviteleri yapmak için fırsatlar arayın.Ve hala tereddüt ediyorsanız, unutmayın, biraz egzersiz hiç egzersiz yapmamaktan iyidir. Bu yüzden çeşitliliğin tadını çıkarın ve değişimi kucaklayın.

Koşuya git
Koşmak, yerel bölgeyi keşfederken egzersizinizi tamamlamanın harika bir yoludur. Koşmak için en iyi yerlerden ve kaçınmanız gereken yerlerden biri için otel resepsiyonistinizden veya kapıcınızdan tavsiye isteyin.

Geri dönüş yolunuzu kolayca bulabilmeniz ve katı tevazu yasalarına sahip ülkelerde seyahat ediyorsanız yerel kıyafet kısıtlamalarına uyabilmeniz için gidiş rotanızı not ettiğinizden emin olun. Gece koşuyorsanız, iyi aydınlatılmış alanlara tutun ve parlak, yansıtıcı giysiler giyin. Her zaman bir çeşit kimlik taşıyın

Veya direnç bantlarını deneyin.Direnç bantları da süper hafif ve taşınabilirdir. Dahası, spor salonunda yapacağınız hemen hemen her güç antrenmanı egzersizini yapabilirsiniz. Bir kapı ankrajı ve kulpları ile birleştiğinde, bir aylık spor salonu üyeliği maliyetinden daha ucuza bir spor salonunu avucunuzun içinde tutuyorsunuz demektir.

Vücut ağırlığı egzersizleri
Nereye giderseniz gidin yanınızda.Evet, vücudunuz sizin kendi kişisel kuvvet antrenman makinenizdir. Şınav, akciğer, ağız kavgası, burpe, mekik, tahta, sandalyeye daldırma… Vücudunuzdan başka bir şey kullanmadan yapabileceğiniz düzinelerce egzersiz var.

Vücut ağırlığı egzersizleri basittir ve eklemleriniz üzerinde kolaydır, ancak yine de oldukça etkilidir ve sadece vücudunuzun açısını değiştirerek istediğiniz kadar kolay veya sert hale getirebilirsiniz.

Yolda egzersiz yapmak, dışarıda egzersiz yapmak ve spor salonunu atlamak için mükemmel bir bahane. Süspansiyon antrenörünüzü, direnç bantlarınızı veya kendi vücut ağırlığı egzersiz kitaplığınızı alın ve egzersiz yapmak için en yakın plaja gidin.

Koşabilir veya yüzebilir, plaj sprintleri şeklinde aralıklı antrenman yapabilir, kum tepelerinde koşabilir veya ilkel gidebilir ve bulduğunuz kayaları veya dalgaların karaya attığı odunları kullanarak bazı kuvvet hareketleri yapabilirsiniz. Sahile erken gidin ve her şey size ait olacak.

Çevrimiçi Egzersiz Uygulamaları
Odanızın rahatlığında egzersiz yapmanın harika bir yolu, çevrimiçi bir egzersiz yapmaktır. Takip edebileceğiniz sonsuz sayıda ücretsiz veya uygun fiyatlı egzersiz programı var. Yoga, Pilates ve devre egzersizleri özellikle kendilerini takip etmeye elverişlidir ve çoğu zaman ekipman gerektirmez.

Otelinizin spor salonuna gidin
Otel spor salonları, çok iyi donanımlı, bozuk bir sabit bisiklet ve birkaç dambıl kadar çok çeşitli olabilir. Elinizde ne varsa, hayal gücünüzle verimli bir antrenman yaratabilirsiniz.

Ağırlıklar biraz hafifse, yüksek tekrarlar, çok sayıda set yapın ve çok kısa dinlenmeler yapın. Egzersiz matları ve kardiyodan başka bir şey yoksa, bir kardiyo/vücut ağırlığı devresi yapın. Sahip olduklarınızdan en iyi şekilde yararlanın ve doğaçlama yapmaya hazır olun.

Otel havuzuna göz atın
Birçok otelin yüzme havuzu vardır ve bunlar genellikle küçük olmakla birlikte, yine de iyi bir antrenman yapabilirsiniz.

Yakındaki spor salonlarını arayın
Bazı spor salonları “kullandıkça öde” seçeneği sunar, böylece tesislere katılmak zorunda kalmadan yararlanabilirsiniz. Birkaç hafta aynı bölgede kalacaksanız, kısa süreli üyeliklerin olup olmadığını sormakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here